Reklama

YouTube: Má slovenčinu a chce ponúkať filmy!

Roman Calík

YouTube vie po Slovensky! A nielen to, možno už budúci rok sa dočkáme aj streamovania nových filmov. Nebude to však zadarmo.

Poznáte niekoho, kto sa ešte nestretol s YouTube? Ja nie. Napriek tomu, že YouTube nebol lokalizovaný do slovenského jazyka, získal si desiatky tisíc užívateľov aj u nás. Minulú stredu sa to však zmenilo, YouTube už „rozpráva po Slovensky“. Zlepší sa tak orientácia na stránke aj pre užívateľov, ktorí cudziemu jazyku rozumeli minimálne a skôr patrili k intuitívnym klikačom. Spolu so Slovákmi sa lokalizácii tešia aj Filipínci, Srbi a Chorváti. YouTube je tak už lokalizovaný do 28 krajín, pričom do konca roka by chcel dosiahnuť 40 lokalizácií.

Filmy cez YouTube

Google chce konečne na YouTube zarobiť. Podľa Financial Times a Engadget sa totiž chystá do konca roka sprístupniť novú službu, vďaka ktorej bude možné online sledovať filmy. Už sa rokuje s Hollywoodom, ktorý je vraj takejto forme distribúcie filmového obsahu naklonený. Predsalen predaj DVD klesá, navyše ak by filmy boli dostupné online, návštevníci YouTube by ich mali k dispozícii v ten istý deň, ako štartuje distribúcia DVD a Blu-ray.

YouTube

Za pozretie filmu by sa malo platiť približne 5 dolárov, čiže cca. 4 €. Stiahnutie filmu však nebude možné, bude len streamovaný. Ak sa všetko podarí, koniec roka je termínom pre USA. V ostatných krajinách by mala byť služba dostupná až v nasledujúcom roku. Či však budú užívatelia YouTube zvyknutí na obsah zadarmo ochotní platiť, uvidíme.

YouTube

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.