Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

YouTube: Má slovenčinu a chce ponúkať filmy!

YouTube: Má slovenčinu a chce ponúkať filmy!
Roman Calík
YouTube: Má slovenčinu a chce ponúkať filmy!

YouTube vie po Slovensky! A nielen to, možno už budúci rok sa dočkáme aj streamovania nových filmov. Nebude to však zadarmo.

Poznáte niekoho, kto sa ešte nestretol s YouTube? Ja nie. Napriek tomu, že YouTube nebol lokalizovaný do slovenského jazyka, získal si desiatky tisíc užívateľov aj u nás. Minulú stredu sa to však zmenilo, YouTube už „rozpráva po Slovensky“. Zlepší sa tak orientácia na stránke aj pre užívateľov, ktorí cudziemu jazyku rozumeli minimálne a skôr patrili k intuitívnym klikačom. Spolu so Slovákmi sa lokalizácii tešia aj Filipínci, Srbi a Chorváti. YouTube je tak už lokalizovaný do 28 krajín, pričom do konca roka by chcel dosiahnuť 40 lokalizácií.

Filmy cez YouTube

Google chce konečne na YouTube zarobiť. Podľa Financial Times a Engadget sa totiž chystá do konca roka sprístupniť novú službu, vďaka ktorej bude možné online sledovať filmy. Už sa rokuje s Hollywoodom, ktorý je vraj takejto forme distribúcie filmového obsahu naklonený. Predsalen predaj DVD klesá, navyše ak by filmy boli dostupné online, návštevníci YouTube by ich mali k dispozícii v ten istý deň, ako štartuje distribúcia DVD a Blu-ray.

YouTube

Za pozretie filmu by sa malo platiť približne 5 dolárov, čiže cca. 4 €. Stiahnutie filmu však nebude možné, bude len streamovaný. Ak sa všetko podarí, koniec roka je termínom pre USA. V ostatných krajinách by mala byť služba dostupná až v nasledujúcom roku. Či však budú užívatelia YouTube zvyknutí na obsah zadarmo ochotní platiť, uvidíme.

YouTube