Reklama

YikeBike: šialenosť do mesta na elektriku

Števo Porubský

Na Novom Zélande sa zrodilo niečo zvláštne, šialené, ale extrémne ekologické a užitočné najmä do mesta. Už teraz si môžete dopriať elektrobicykel, s ktorým v meste ušetríte nemalé peniaze za MHD alebo palivo do auta. Škoda však, že len počas teplých dní.

 YikeBike

V meste Christchurch na Novom Zélande sa zrodil veľmi zaujímavý projekt s názvom YikeBike. Niekoľkí inžinieri si sami navrhli a zostrojili karbónový bicykel s elektrickým pohonom, ktorý však mení všetky zaužívané predstavy o bicykli. Namiesto komplikovanej konštrukcie s riadidlami pred vodičom ich dizajnéri umiestnili k sedáku. Zároveň obsahujú aj brzdové svetlo, smerovky a dve predné svetlá. Ani kolesá neostali konvenčné. Zadné, pomocné, je maličké, predné zas dostatočne veľké na to, aby sa doň zmestil malý 1kW elektromotor. Ten dokáže pohánať tento zázrak do maximálnej rýchlosti 25 km/h. Škoda len, že novinka na jedno nabitie Li-Ion batérií prejde maximálne 10 km. Na druhej strane jeho dobitie má trvať okolo 30 minút čo je čas jednej kávičky v kaviarni na terase.

YikeBike

To najlepšie na cestovanie mestom je možnosť YikeBike bez problémov zložiť, vložiť do obalu a zobrať trebárs do práce. Že ho neodnesie ani neznejšie pohlavie? Naopak. S váhou 9,8 kg by to nemal byť žiadny problém ani pre útlejšie postavy. A to najlepšie na koniec. Cena tejto „šialenosti“ je okolo 3 440,00 €, čo je približná cenovka nového skútra. Ten si však nezložíte do tašky, hoci výhod dvojsedadlového skútra je viac ako má YikeBike. Novinku si už teraz môžete objednať cez web stránku výrobcu.

 YikeBike

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.