Reklama

YikeBike Fusion: šialenosť do mesta za polovičnú cenu

Števo Porubský

Elektrický bicykel YikeBike sa nám jednoducho dostal pod kožu. Zas o ňom píšeme, hoci s poriadnym odstupom času. Prvý krát som ho zbadal pred vyše rokom (YikeBike: šialenosť do mesta na elektriku) a ostal som užasnutý. Keby som nemal prácu cez celé mesto, určite si ho objednám. Pred Vianocami sa dokonca objavila aj znížená cena s možnosťou objednania aj do Európy. A čo prináša výrobca tento krát? Ešte lepšiu cenu! Takmer polovičnú!

 YikeBike Fusion

YikeBike Limited si povedala, že nie je potrebné celú konštrukciu vyrábať z pomerne drahého karbónu a tak niektoré časti nahradila odľahčeným kovov, ktorý je rovnako pevný, ale hlavne lacnejší. S ďalšími drobnými úpravami je síce model Fusion o 3,2 kg ťažší ako model Carbon, no keď vám prezradím cenu, tak tých pár kíl navyše prehliadnete aj so zatvorenými očami. Ale pripomeniem ešte, že i Fusion dokáže na jedno nabitie prejsť 10 km, pričom ak si obstaráte rozšírenú batériu v príručnom batohu, na jedno nabitie prejdete aj 30 km.

 

YikeBike Fusion

Maximálna rýchlosť je 23 km/h, čo nie je žiadny športiak, no na bezpečné dopravenie po meste úplne stačí. Celková hmotnosť nového modelu Fusin je 14 kg a v zloženom stave zaberie objem 43 litrov. Výrobca mohol radšej napísať presnejšie rozmery skladačky, čo by sme si vedeli predstaviť lepšie. Novinkou je možnosť farebnej úpravy tak povrchu konštrukcie ako i ráfiku predného kolesa. No a tá cena? Oproti cenovke modelu Carbon (2 624 €) je cena modelu Fusion len 1 379 €. Ešte tak pod tisícku a začnem nad ním reálne uvažovať.

YikeBike Fusion

Foto: YikeBike Limited

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.