Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

YI Erida - komerčný dron z uhlíkových vláken

YI Erida - komerčný dron z uhlíkových vláken
Zdroj | yitechnology
Michal Spiegel
YI Erida - komerčný dron z uhlíkových vláken
Zdroj | yitechnology
Zdroj | yitechnology

CES 2017 ukazuje jeden zaujímavý projekt za druhým. Najnovšie je tu komerčný dron YI Erida, ktorý v sebe spája rýchlosť, silu a 4K UHD akčnú kameru.

Najväčším lákadlom budú použité materiály, medzi ktoré patria napríklad aj ultra ľahké a pevné uhlíkové vlákna. Tie sú 5x odolnejšie než oceľ a pri tom až o 2/3 ľahšie. Dron váži iba 1,3 kg. Materiály potešia aj vizuálne, keďže na drone vyzerajú skutočne pekne.

Zdroj | yitechnology
Pozrite si

DJI Phantom 4 Pro a Inspire 2 – drony určené filmárom

Medzi ďalšie lákadlá patrí aj rýchlosť drona, ktorá dosahuje až 120 km/h. O tento svižný pohon sa budú starať tri vrtuľové motory. Jednotlivé motory sa dajú navyše pohodlne zložiť a celý dron sa tak môže kompaktne vziať na cesty.

YI Erida by sa tak mala zaradiť medzi najrýchlejších komerčne predávaných dronov na svete.

Zdroj | yitechnology
Pozrite si

DPD začína na dodanie zásielok používať drony

Zabudovaná 4K UHD kamera bude navyše snímať fotky a videá a to v 30fps. 4K UHD kamera dokáže snímať 120 minút. Ovládanie funguje cez dotykový displej. Kamera disponuje 12 Mpx snímačom.

Dron navyše disponuje vylepšeným gimbal systémom, čiže ramenom, ktoré zabezpečí stabilizáciu snímania.

Dron samozrejme disponuje senzormi a radarmi, aby sa zabránilo nárazom do prekážok. Samotný dron môže letieť okolo 40 minút na jedno nabitie. Nie je to síce stále ideálna výdrž, no jedná sa o slušný pokrok oproti konkurencii.

Zdroj | yitechnology

Ako to bude s ovládaním drona? Pomocou mobilnej aplikácie prebieha pilotovanie drona veľmi intuitívne a jednoducho, tak aspoň sľubujú autori. Taktiež môžete využiť tzv. Magic Stick mód na ovládanie YI Erida pomocou rúk.

Pomocou aplikácie môžete taktiež zmeniť režim letu, uhol snímania, pristávanie a odlet. Zároveň vám bude zobrazené, ako dlho môže ešte dron lietať. Nechýba ukazovateľ batérie v percentách.

Cena zatiaľ žiaľ oznámená nebola, rovnako ani dátum vydania. Na záver si však môžete pozrieť fotografie, ktoré boli spravené dronom YI Erida.

Zdroj | yitechnology
Zdroj