Reklama

Yamaha YSP-2200: 7.1 kanálový zvuk v malom balení

Drahomír Piok

Špičkový výrobca audio techniky Yamaha predstavil tzv. Digital Sound Projector s označením YSP-2200. Nový, štíhly a 3D kompatibilný spoločník do obývačky ponúka nekompromisný 7.1-kanálový priestorový zvuk bez zbytočných káblov a ďalších dodatočných reproduktorov.

Yahama YSP-2200

Zvuk na vysokej úrovni, to je to, čo zaručene dostanete. Postará sa o to celkom šestnásť malých 2W reproduktorov, kde každý z nich má vlastný zosilňovač a basový subwoofer. Efekt 7.1 kanálového zvuku sa docieli tým, že zvuk sa odráža od okolitých stien. Pre čo najvernejšie napodobnenie priestorového zvuku sa prispôsobuje a kalibruje každej miestnosti zvlášť, vďaka technológii IntelliBeam. Ak by ste mali strach, že výrobca sa spolieha na malé bassy iba z centrálnej časti YPS, tak môžete obavy zahodiť. K súprave samozrejme patrí aj samostatný subwoofer s výkonom 100 W, ktorý môžete umiestniť vertikálne alebo horizontálne. Celkový výstupný výkon je 132 W. Zvukový projektor si rozumie so štandardmi HD audio (DTS-HD a Dolby TrueHD), a tak sa zaručí výborná kvalita zvuku pri prehrávaní Blu-ray diskov. Jedenásť  Cinema DSP prednastavených programov zahŕňajú tri filmové, tri hudobné a päť zábavných programov.

Yahama YSP-2200

Táto vlajková loď Yamahy je vysoká iba 79 mm, a tak sa dá umiestniť presne pred väčšinou televízorov bez zakrytia výhľadu. V prípade potreby sa dá nastaviteľnými nožičkami ešte zvýšiť. K dispozícií je pomerne široká škála konektivity so štyrmi 1.4 a HDMI, samozrejme podporou 3D (tri vstupy, jeden výstup), dva digitálne, optické a po jednom analógovom audio, koaxiálnom a AV vstupe. Ak vlastníte iPod alebo iPhone, poteším vás, lebo dobíjať budete môcť aj na docku Yamahy. Síce sa to v oficiálnych špecifikáciách nespomína, myslím si, že aj natívne prehrávanie muziky nebude žiaden problém. Bezdrôtové prehrávanie sa bude dať realizovať cez voliteľný, vstavaný A2DP Bluetooth prijímač. Na trh sa dostal tento týždeň a ak by ste rozmýšľali o zakúpení, tak si pripravte približne 750 €.

Yahama YSP-2200

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.