Reklama

Yamaha TSX-140 vás zobudí s citom

Drahomír Piok

Audio výrobkov pre všaderozšírené iOS zariadenia je ako húb po daždi a ťažko si vybrať, keď takmer každý druhý deň sa objaví opäť niečo nové. Značka Yamaha prináša ďalší a keďže je v tomto segmente veľmi veľká konkurencia, pridala jednu ojedinelú funkciu. Takto môžete získať skvelý, nechcem povedať rádio-budík, kvalitný zvukový systém, ktorý budí bez stresu a veľmi prirodzene.

Yamaha TSX-140

Jedinečný zvuk

Gigant Yamaha bol založený už v roku 1887, ako malá firma na výrobu pián. Za sto rokov sa z malej chatrče v meste Hamamatsu stala nadnárodná spoločnosť, ktorá má široké spektrum produktov a služieb, hlavne hudobných nástrojov, motocyklov a spotrebnej elektroniky. Ohlasy týkajúce sa kvality zvuku sú veľmi pozitívne, čo zaručuje aj značka firmy. V tomto kvádri, prešpikovanom moderným technológiami s veľkosťou 399 x 181 x 137 mm a hmotnosťou 3,2 kg je zvuková aparatúra osadená 8 cm širokými stereo reproduktormi o výkone 15 W spolu so zosilňovačom, ktorý pridáva ďalších 15 W. Impedancia je na úrovni 6 ohmov, frekvenčný rozsah je štandardný 20 Hz až 20 KHz. To čo „chýba“ pri prehrávaní a čo tu nenájdete vďaka technológií Yamaha DSP má byť podľa spoločnosti skreslenie a šum. Vďaka mohutnosti a dobrej akustickej stavbe si vychutnáte kvalitný zvukový zážitok.

Yamaha TSX-140

Výbave nič nechýba

Určite neoddeliteľnou súčasťou je CD prehrávač, ktorý prehráva audio CD, MP3 a WMA formáty. Na tele sa nachádzajú viaceré vstupy, samozrejme ten najhlavnejší dokovací konektor pre iPhone, iPod nájdete na samom vrchu. USB konektor dovoľuje prehrávanie z prenosných médií, ale taktiež iba vo formátoch MP3 a WMA. Pre komunikáciu s iPodom a celou stanicou slúži miniUSB kábel, cez ktorý môžete prehrávanie ovládať. 3,5 mm audio výstup na slúchadla je na vrchnej časti, výstupy pre externé reproduktory zas vzadu. Integrované funkcie sú bežné a ponúkajú FM rádio, eqvalizér, LED obrazovku a intuitívne ovládanie. V príslušenstve nájdeme aj šikovný diaľkový ovládač, ktorý sa určite zíde.

Yamaha TSX-140

Príjemné vstávanie?

Špeciálny budík tzv. IntelliAlarm, prebúdza prednastaveným zvukom alebo melódiou jemne, vďaka prvotnému filtrovaniu vysokých frekvencií a postupne pridáva na intenzite až hrá v plnom zvukovom spektre a zakončí to klasickým pípaním, ako ho poznáte možno aj každé ráno. Koľko tento cyklus trvá sa neuvádza, len touto super funkciou disponuje takmer každý mobil, ktorý taktiež postupne pridáva na intenzite hlasitosti (výnimkou je, že neodfiltruváva vysoké frekvenčné spektrum). Yamaha TSX 140 sa bude predávať s cenovkou okolo 300 € a vyberať si budeme môcť z troch rôznych farieb: čierna, hnedá a krémová. Ak dávate prednosť skôr štýlovejším zariadeniam pozrite na Jarre AeroSystem One, ktoré vyzerá úžasne no s cenovkou to vyzerá tiež „štýlovejšie“.

Yamaha TSX-140

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.