Reklama

Xtra Mini-LED TV Philips prichádza s novým operačným systémom Titan OS

Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Spoločnosť TP Vision predstavila v Barcelone viacero noviniek. Spomenúť môžeme vlajkový televízor Philips OLED+959, alebo slúchadlá Philips GO A6219 s integrovanými solárnymi článkami.

Zaujal tiež Mini-LED TV PML9009, ktorý sa môže pochváliť zaujímavým prvenstvom. Ide o jeden z dvoch televízorov, ktoré prídu na trh s úplne novým európskym operačným systémom Titan OS.

Po úspešnom uvedení MiniLED série The Xtra minulý rok pokračuje TP Vision v rozširovaní portfólia s Mini-LED televízormi. Philips PML9009 je pripravený ponúknuť vynikajúci a kvalitný výkon, ktorý sa nachádza len tesne pod úrovňou OLED modelov, ale prekonáva prémiové modely s LED podsvietením.

Obsah pokračuje pod reklamou

Philips PML9009 je vybavený najnovším videoprocesorom P5, ktorý sa nachádza aj prémiovom Philips OLED+959. Procesor spolupracuje s prvotriednym panelom 98 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 a ponúka vynikajúci jas do 1 000 nitov. Procesor však na rozdiel od OLED+959 nespolupracuje s AI, takže tu nenájdeme všetky funkcie top modelu. Vzhľadom na cenovú triedu je to však pochopiteľné.

Zdroj | Philips

Philips PML9009 podporuje až 144 Hz 4K cez HDMI 2.1, Dolby Atmos a Dolby Vision. Podporuje VRR a technológiu Wide Color Gamut. Zážitok z pozerania dopĺňa trojstranná verzia systému Ambilight 3.

Titan OS

Ako sme spomínali vyššie, Philips PML9009 bude jedným z prvých televízorov, ktoré budú bežať na novom operačnom systéme Titan OS. Vyvinula ho európska spoločnosť, Titan OS S.L, ktorá ponúka výrobcom flexibilnejšiu platformu Smart TV s podporou hlavných globálnych streamovacích služieb a širšieho výberu regionálneho obsahu.

TP Vision uzavrel s Titan OS alianciu, ktorej výsledkom je príchod nového OS do televízorov Philips a monitorov AOC predávaných v Európe a v Latinskej Amerike. Nový operačný systém spočiatku nájdeme na dvoch modeloch strednej triedy, Mini-LED sérii Xtra PML9009 a prémiovom LED modeli The One PUS8909.

Operačný systém poskytne používateľom prístup k veľkému zoznamu prémiových aplikácií a kanálov pomocou uzavretých zmlúv s globálnymi i lokálnymi partnermi na rok 2024. Nájdete tam napríklad Netflix, Disney +, Youtube, Prime Video, Pluto TV, či DAZN.

Spoločnosť Titan OS má sídlo v Barcelone, založili ju skúsení pracovníci z popredných európskych a amerických odvetví zábavy, médií a investícií, vrátane renomovaných odborníkov z odvetvia Disney, Roku, Rakuten TV a KKR.

Pozrite si

Televízor aký nie je žiaden iný, Philips OLED+959

Prémiový dizajn Mini-LED TV Philips PML9009 sa rozširuje na extra úzky rám z kovového rámu s tmavou antracitovou povrchovou úpravou s tenkým brúseným pásikom v spodnej časti obrazovky, ktorý ladí s tmavou antracitovou zdvojenou kovovou hranou netradične riešených oblých „pilulkových“ nožičiek.

Philips PML9009 bude k dispozícii vo veľkostiach obrazovky 55″, 65″ a 75″, ako prvý televízor Mini-LED Philips série Xtra bude k dispozícii aj 85″ verzia. Novinka bude k dispozícii v júni. Podrobnosti o cene budú oficiálne zverejnené pred uvedením na trh.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.