Reklama

Xreal má nové AR okuliare podobné Apple Vision Pro, ale za polovičnú cenu

Zdroj | Xreal
Stanislav Vinc
Zdroj | Xreal
Zdroj | Xreal

Konkurenčný boj v oblasti AR okuliarov sa začína stupňovať. Apple má údajne uviesť do predaja svoje okuliare Vision Pro už v priebehu februára a tieto dohady tlačia k predstaveniam nových konkurenčných zariadení aj etablované značky.

Spoločnosť Xreal (donedávna Nreal) z tohto dôvodu predstavila nové AR okuliare Air 2 Ultra a to len pár mesiacov po tom, čo na trh uviedla pôvodnú verziu Air 2.

Zariadenia od spoločnosti Xreal s dizajnom slnečných okuliarov sa už osvedčili tým, ktorí chcú mať vždy a všade so sebou veľkú súkromnú obrazovku bez toho, aby obťažovali svoje okolie. Obľúbené sa stali napríklad aj v komunite hráčov, ktorí si takéto okuliare pripájajú k prenosným herným konzolám v obývačke či v napr. v lietadle. Doposiaľ ich Xreal predalo 350-tisíc.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový model Xreal Air 2 Ultra však neslúžia iba na statické zobrazovanie obsahu z externého zariadenia. Vybavené sú 6-stupňovým sledovaním pohybu hlavy a vonkajšími 3D kamerami, ktoré dokážu sledovať okolie a pohyb rúk používateľa. Ideálne sú aj tak na používanie AR aplikácií a hranie AR hier. Rozumejú si pritom s rôznymi platformami.

Zdroj | Xreal

Okuliare je možné pripojiť k počítačom s operačnými systémami Windows a macOS, ako aj k smartfónom a tabletom s operačnými systémami Android a iOS, kde fungujú v prostredí Nebula AR od spoločnosti Xreal.

Oproti pôvodnému modelu Air 2 ponúka nový model Air 2 Ultra okrem sledovania pohybu aj o niečo väčší zorný uhol, 52 stupňov namiesto pôvodných 46. Obrazovky v okuliaroch ponúkajú rovnaké Full HD rozlíšenie s jasom 500 nitov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Okuliare vážia iba 80 gramov, takže by mali byť oproti veľkým VR headsetom pohodlnejšie na dlhodobé nosenie.

Nový model Air 2 Ultra bude dostupný prostredníctvom stránky výrobcu v desiatich krajinách vrátane Českej republiky. Najzaujímavejšia informácia na záver je napokon ich cena. Zatiaľ čo pôôvodný model Air 2 je aktuálne v predaji za 399 dolárov, nový model Air 2 Ultra bude stáť len 699 dolárov.

Pozrite si

5 TOP produktov Apple, na ktoré sa môžete tešiť v roku 2024

Slovíčko „len“ tu má svoje opodstatnenie v porovnaní s konkurenčnými okuliarmi Apple Vision Pro, ktoré by sa mali dostať do predaja už v priebehu budúceho mesiaca za cenu 3 499 dolárov. Cenovo porovnateľnou alternatívou k novinke od Xreal sú napr. ale aj okuliare Meta Quest 3, ktorých cena v Spojených štátoch je nastavená na 499 dolárov.

Xreal však na rozdiel od Apple a Meta nevyužíva prenos obrazu z okolia do okuliarov prostredníctvom vonkajších kamier, ale naopak digitálny obsah do prostredia vkladá dodatočne pomocou čiastočne priehľadných displejov. Okuliare postavené na rovnakom princípe má mať Meta v príprave, do predaja ich však plánuje údajne uviesť až v roku 2027.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.