Reklama

Xperia 5 ide na trh, k predobjednávke Sony rozdáva plne bezdrôtové slúchadlá

Števo Porubský

Sony už 8. októbra spustí oficiálny predaj svojho najnovšieho modelu Xperia 5 na Slovensku. Zmenšená vlajková loď by mohla niesť názov Xperia 1 Compact, no Sony od komplikovaného názvoslovia upustil a už je iba Xperia 5. K predobjednávke môžete získať aj špičkové plne bezdrôtové slúchadlá WF-1000XM3.

Pozrite si

Sony Xperia 5 – konečne pozitívne prekvapenie z Japonska

Nový smartfóny Sony Xperia 5 sa objavil počas výstavy IFA 2019 v Berlíne začiatkom jesene. Novinka je prakticky kópiou vlajkovej lode, modelu Xperia 1. Rozdielom sú len rozmery – 158 x 68 x 8,2 mm vs 167 x 72 x 8,2 mm, hmotnosť 164 g vs 178 g, displej 6,1″ vs 6,5″, pričom kleslo aj rozlíšenie na Full HD+ a batéria 3 140 mAh vs 3 330 mAh.

Zmeny, ktoré nie sú až také viditeľné sú však vo vnútri, v softvéri. Sony vylepšilo aj Side sense a mierne i aplikáciu fotoaparátu. Po novom vo vysokorýchlostnom režime sníma síce rovnako 10 obrázkov za sekundu, ale na pozadí ich cvaká 30 za sekundu. Aj s preostrovaním.

Pre majiteľov Sony a fotoaparátov bude plusom určite možnosť využívať Xperiu 5 (ale aj Xperiu 1) aj ako externý displej či vzdialený ovládač.

Na svoje si prídu i hráči, ktorí využívajú napríklad aj ovládač pre PlayStation 4 s nadstavcom. Sony vylepšilo herný režim o viacero noviniek.

Pozrite sa na Xperiu 5 v porovnaní s modelom Xperia 1. Rozdiely spočítate na prstoch jednej ruky…

Sony Xperia 5 bude v predaji od 8. októbra s cenou 799 €. Za vlajkovú loď to nie je zlá cena, navyše ak si novinku predobjednáte, získate k nej ako bonus plne bezdrôtové slúchadlá Sony WF-1000XM3 s cenou takmer 250 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.