Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Smart Band 8 mení hru. Budete ho používať ako náramok alebo náhrdelník?

Xiaomi Smart Band 8 mení hru. Budete ho používať ako náramok alebo náhrdelník?
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Xiaomi Smart Band 8 mení hru. Budete ho používať ako náramok alebo náhrdelník?
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi na svojej konferencii, okrem fotomobilu Xiaomi 13 Ultra, predstavila aj novú generáciu obľúbeného smart náramku Smart Band. Mení mechanizmus uchytenie remienkov a tým prináša aj nové možnosti nosenia.

Dizajnovo sa Xiaomi Smart Band 8 oproti predošlej generácii mierne zmenil a po novom prináša kovový rám okolo celého tela. Tým narástli rozmery na 48 x 22,5 x 10,9 mm a hmotnosť sa ustálila na 27 gramoch, čo je oproti predchodcovi až dvojnásobok. Nezabudlo sa však na certifikáciu 5 ATM.

Obsah pokračuje pod reklamou

Xiaomi sa po rokoch zbavilo nepraktického mechanizmu uchytenia remienkov, kedy ste museli telo z remienka vylúpnuť von. Po novom sa remienky budú pomocou špeciálneho mechanizmu upínať len na kratšie strany smart náramku.

S touto novinkou výrobca predstavil aj celú paletu nových remienkov, vrátane tých z kože, gumy alebo ocele. Je tu aj jedna špecialita, ktorá zo smart náramku spraví náhrdelník okolo krku. Špecifický obal s klipom je taktiež novinkou, bežec si ho upevní na šnúrky topánok a režim Running Beam dokáže počas behu merať frekvenciu kroku, jeho dĺžku, silu nárazu na zem a spôsob dopadu na zem.

Čo sa týka displeja, tak jeho veľkosť sa od predchodcu nezmenila, opäť ide o 1,62-palcový AMOLED zobrazovač s rozlíšením 192 x 490 pixelov, ale po novom so 60-hertzovou obnovovacou frekvenciou a maximálnym jasom 600 nitov. Xiaomi si pripravilo až 200 nových zobrazení ciferníkov.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Smart Band 8 dokáže merať viac ako 150 športových aktivít, pričom pribudol napríklad box. Ale ani tento rok náramok neobsahuje GPS modul. Poteší však detekciou tepu srdca, okysličenia krvi, stresu, spánku a špeciálnej metriky PAI. Nežnejšie pohlavie poteší aj sledovanie menštruačného cyklu.

Výdrž sa podľa údajov výrobcu mala pohybovať niekde na hranici 16 dní, pričom kapacita sa medzigeneračne navýšila o 10 mAh na výsledných 190 mAh. Nabíjanie ostalo zachované pomocou magnetických pinov.

Zdroj | Xiaomi

Na čínskom trhu sa budú predávať dve verzie, a to s alebo bez NFC modulu určeného na platenie pomocou Xiaomi Pay. Smart Band 8 bez NFC stojí v prepočte 31 eur a verzia s NFC potom 37 eur. Xiaomi Smart Band 8 časom dorazí aj na globálny trh, uvidíme, či aj tu sa dočkáme rovno dvoch verzií.

Zdroj