Reklama

Xiaomi sa darí, môže za to široké portfólio produktov vrátane e-kolobežiek

Roman Calík

Xiaomi sa darí nielen na Slovensku, o čom svedčí aj stále umiestnenie spoločnosti medzi 50 najinovatívnejšími spoločnosťami na svete podľa Boston Consulting Group.

Medzi výrobcami smartfónov je Xiaomi svetová trojka, na Slovensku tak rovnako patrí medzi výrobcov, ktorých jednoducho neprehliadnete.

O sile spoločnosti Xiaomi svedčí aj skutočnosť, že vlastní viac ako 32 000 patentov, napríklad i na umelú inteligenciu, dizajny svojich produktov, či rôzne technológie. Boli sme sa pozrieť v Chorvátskom Umagu, čo má výrobca v ponuke nové.

Obsah pokračuje pod reklamou

Keď už sme načrtli úspechy medzi výrobcami smartfónov, určite ste zaregistrovali sériu Xiaomi 13, ktorá vznikla v spolupráci so spoločnosťou Leica, ktorá je vo svete fotoaparátov legendou. Novinky, ktoré potešia vašu peňaženku nájdete v sérii 12 či Redmi Note 12. Možno ste však nevedeli, že vďaka Xiaomi na Slovensku nájdete aj modely POCO, dcérskej spoločnosti Xiaomi. Tu sa práve môžete tešiť na príchod noviniek POCO X5, X5 Pro či POCO F5 a F5 Pro

K smartfónom patria aj kvalitné slúchadlá, ktoré nájdete pod označením Buds aj pre sériu smartfónov Redmi. Novinkou je však vlajková loď Xiaomi Buds 4 Pro – slúchadlá, ktoré najmä v zlatej verzii vyzerajú mimoriadne prémiovo. Potešia výdržou 9 hodín (38 hodín s puzdrom) a podporou 32-bitovej hĺbky či zvukom Hi-Res Audio.

Široké portfólio produktov dopĺňajú rôzne zariadenia pre inteligentnú domácnosť, ako napríklad Wi-Fi reproduktor s hlasovým ovládaním, či rôzne kamery. Ich výhodou je ľahká inštalácia, cenová dostupnosť a univerzálnosť. Dobré je, že všetky produkty Xiaomi ovládate cez jedinú aplikáciu Xiaomi Home, kde si po novom môžete pridať už aj inteligentný videozvonček a rôzne ďalšie zariadenia vrátane robotických vysávačov či inteligentných svietidiel.

Dokonca sú k dispozícii aj rozliční smart pomocníci do kuchyne, nás zaujala napríklad nová vylepšená generácia Xiaomi Smart teplovzdušnej fritézy s označením Pro. Predchádzajúcu generáciu naplno v redakcii využívame, po novom je však objem fritézy väčší a nechýba priehľadné sklo.

Ak radi rozoberáte a „opravujete“ elektroniku, rozhodne by ste mali mať vo svojom šuplíku aj Mi Precision sadu skrutkovačov, či dokonalejšiu verziu Mi Cordless Precision Screwdriver Kit, kde máte k dispozícii 24 oceľových nitov s elektrickým skrutkovačom.

Noviniek má Xiaomi obrovské množstvo, odporúčame sledovať oficiálny e-shop Xiaomi mi-store.sk, kde nájdete aj najnovšiu elektrickú kolobežku Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra. Kolobežku sme prevetrali na chorvátskom pobreží v okolí Umagu a musíme uznať, že ide o mimoriadne vydarenú generáciu modelu.

Všimnite si najmä duálny systém odpruženia, vďaka ktorému je i jazda po nerovných cestách zážitkom. Máte k dispozícii aj DuraGel pneumatiky, ktoré majú tesniaci gél ak by ste dostali náhodou defekt. Prekvapí aj výdrž, 12 000 mAh batéria by vám mala zabezpečiť dojazd okolo 70 km. Musíme uznať, že sme doslova nevedeli počas nášho krátkeho testu kolobežku vybiť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zaujímavý je aj Režim S+, kedy dokážete zrýchliť na 25 km/h za približne 4 sekundy. Jendoducho ide o produkt, ktorý rozhodne budeme chcieť v redakcii poriadne vyskúšať. Ak sa chystáte na dovolenku, model Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra bude skvelou voľbou, to môžeme povedať už po prvej skúsenosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.