Xiaomi Redmi Note 4 za 120 € ponúkne bezkonkurenčnú výbavu

ZDROJ | Xiaomi

Čínske Xiaomi dnes predstavilo nový smartfón z rodiny Redmi. Xiaomi Redmi Note 4 je nástupcom minuloročného modelu, ktorý síce mnoho vylepšení nedostal, no zato je stále za výbornú cenu s primeranou výbavou.

Xiaomi Redmi Note 4 8
ZDROJ | Xiaomi

5,5-palcový smartfón má Full HD IPS displej uložený pod mierne zaobleným  (2,5D) krycím sklom v unibody kovovej konštrukcii. Displej ponúkne i Nočný režim a režim na čítanie. Rozmery novinky sú 151 x 76 x 8,35 mm, hmotnosť dosahuje 175 gramov.

Pozrite siZNAČKY | Xiaomi – história a súčasnosť čínskeho tech obra

V tele je uložený nový 64-bitový MediaTek Helio X20 s 10 jadrami, 2 alebo 3 GB pamäť RAM a 16, resp. 64 GB flash pamäť. Rozdiely medzi RAM a pamäťou rozdeľujú Redmi Note 4 na dva odlišné modely s rôznymi cenami.

Xiaomi Redmi Note 4 10
ZDROJ | Xiaomi

Prvý model bude stáť 899 CNY čo je necelých 120 €, vybavenejší model s 3 GB RAM a 64 GB pamäťou bude na domácom trhu predávaný za 1 199 CNY, čo je necelých 160 €. V predaji budú oba kúsky v tmavosivej, zlatej alebo striebornej farbe.

Oba modely majú rovnaký i fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx pod svetelnou optikou (f/2,0) s autofókusom na báze fázovej detekcie (PDAF). Ten by mal byť od Sony a zvládne Full HD video. Predná webkamera má 5 Mpx a taktiež nemá mať problém s Full HD videom.

Xiaomi Redmi Note 4 9
ZDROJ | Xiaomi

Pod optikou má novinka aj snímač odtlačku prsta, ktorý funguje aj ako ochrana pri bezkontaktných platbách.

Operačným systémom je Android 6.0 s nadstavbou MIUI 8. Hoci bude novinka podporovať dve SIM karty, ak budete chcieť rozšíriť pamäť microSDXC kartou, o jednu SIM prídete.

Xiaomi Redmi Note 4 11
ZDROJ | Xiaomi

Samozrejmosťou je podpora LTE, konkrétne Cat6 (150/50 Mbit/s), no v budúcnosti poteší aj VoLTE. Nechýbajú Wi-Fi, Bluetooth i NFC moduly.

Čerešničkou novinky je veľká, až 4 100 mAh batéria, s ktorou by Redmi Note 4 nemala mať problém vydržať aj 2 dni. Nabíja sa cez USB-C port.

Pozrite siXiaomi Mi VR Play – prvé VR okuliare za pár drobných

Xiaomi Redmi Note 4 tak patrí k najvybavenejším smartfónom strednej triedy. Konkurencia to bude mať ťažké, aj keď dorazí na náš trh s o pár desiatok eur vyššou cenou.

Xiaomi Redmi Note 4 3
ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku