Reklama

Xiaomi Redmi Note 2 - kombinácia low-end ceny a high-end výbavy

TECHBOX

Xiaomi Redmi Note 2

Modely značky Xiaomi sa čoraz častejšie objavujú už aj v našich končinách a Redmi Note 2 je ďalším modelom, ktorý môže oživiť vody v konkurenčnom rybníku.

Novinka je vzhľadovo podobná modelu Mi4i, ktorý sme pre vás nedávno testovali.  Redmi Note 2 ponúka naozaj zaujímavú výbavu. Rovnako ako jeho predchodca, aj Redmi Note 2 ponúka displej s uhlopriečkou 5,5″, no rozlíšenie sa zdvihlo až na 1080p.

Jednou z najzaujímavejších vecí vo výbave nového Xiaomi je osemjadrový procesor Helio 10. Rovnaký čipset používa aj HTC vo svojej vlajkovej lodi M9, ale za úplne inú cenu. Cena Xiaomi Redmi Note 2 totiž začína na 125 dolároch a to je naozaj hodená rukavica pre konkurenciu.

Xiaomi Redmi Note 2 ponúkne aj solídnu multimediálnu výbavu a to v podobe hlavného fotoaparátu s rozlíšením 13 Mpx, ktorý je doplnený 5 Mpx kamerou na prednej strane. Novinka ako prvý model od Xiaomi bude mať novú verziu grafickej nadstavby operačného systému od Xiaomi s označením MIUI7. Redmi Note 2 je navyše možné používať s dvomi SIM kartami naraz.

Redmi Note 2 sa bude predávať v dvoch verziách podľa veľkosti internej pamäte, dostupné budú verzie s 16 GB a 32 GB úložného priestoru.

Zdroj: Engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.