Reklama

Xiaomi prináša do Európy Mi TV Stick, Mi Band 5, Scooter 1S a nové slúchadlá

Zdroj | Xiaomi
Stanislav Vinc
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Séria nových produktov od spoločnosti Xiaomi si to napokon namieri aj na európsky trh. Xiaomi Mi TV Stick premení obyčajný televízor na Android TV, slúchadlá Mi True Wireless Earphones 2 Basic poskytnú lacné bezdrôtové počúvanie hudby a náramok Mi Smart Band 5 vás dostane do pohybu aj vďaka novým funkciám. Na európske cesty vyrazí aj nová kolobežka.

Do európskych obývačiek mieri v prvom rade len nedávno predstavené multimediálne zariadenie Xiaomi Mi TV Stick. Ide o ďalší prehrávač postavený na operačnom systéme Android TV, tentokrát však v podobe kompaktného kľúča so zakončením v podobe HDMI portu, ktorý tak zostane skrytý za televízorom.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi TV Stick stavia na 4-jadrovom procesore, 1 GB operačnej pamäte a internom úložisku s kapacitou 8 GB. Na rozdiel od zariadenia NVIDIA SHIELD TV mu síce chýba podpora pre 4K UHD rozlíšenie a ozvučenie Dolby Atmos, no vynahradzuje to podporou štandardného priestorového ozvučenia Dolby, DTS, celkovou dĺžkou iba 92,4 milimetra a najmä cenou 39,99 €.

Zdroj | Xiaomi

Oficiálne do Európy mieri už aj športový náramok Xiaomi Mi Band 5, ktorý sme mali možnosť spoznať už zhruba pred mesiacom. Vynovený model dostal novú 1,1“ AMOLED obrazovku, 11 nových športových režimov, možnosť sledovania menštruačného cyklu, dychové cvičenia a diaľkové ovládanie fotoaparátu.

Zdroj | Xiaomi

Oproti prvotnej čínskej verzii však tá medzinárodná, resp. európska prišla o nový SpO2 senzor, monitoring kyslíka v krvi a bohužiaľ aj o NFC, ktoré by inak bolo možné využívať aj na bezkontaktné platby. K dispozícii bude v čiernej, žltej, modrej, oranžovej, modrozelenej a zelenej farbe za 39,99 €.

Zdroj | Xiaomi

Treťou novinkou na európskom trhu sú bezdrôtové slúchadlá s krkolomným názvom Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic, ktoré vychádzajú z pár mesiacov starého variantu bez podtitulu „Basic“. Slúchadlá sa budú vyznačovať najmä cenou 39,99 €, za ktorú ponúknu 5-hodinovú výdrž batérie, ďalších 15 hodín prevádzky spolu s nabíjacím obalom, podporou služby Google Assistant a funkciou ENC, ktorá sa má postarať o potlačenie okolitého ruchu pri telefonovaní.

Zdroj | Xiaomi

O ozvučenie sa v prípade týchto slúchadiel postarajú 14,2-mm dynamické vodiče v kombinácii s kodekom AAC. Slúchadlá sa majú vynímať aj hmotnosťou 4,7 gramu (jedno slúchadlo) a dotykovým ovládaním, pomocou ktorého je možné obsluhovať prehrávanie hudby aj prichádzajúce hovory.

Pozrite si

10 aplikácií, vďaka ktorým posuniete vaše fotky a videá na vyššiu úroveň

Slúchadlám nechýba ani Bluetooth 5.0 a nabíjanie cez USB-C. V prípade novších smartfónov z dielne spoločnosti Xiaomi sa budú vedieť slúchadlá spárovať aj automaticky po otvorení obalu v ich bezprostrednej blízkosti podobne, ako je to v prípade slúchadiel Apple AirPods a AirPods Pro.

Zdroj | Xiaomi

Do európskej distribúcie sa napokon dostáva aj nová elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, ktorá vychádza z populárneho modeu M365. Nová verzia vydrží na jedno nabitie pri maximálnej rýchlosti 25 km/h až 30 kilometrov, no jazdiť dokáže aj v režime chodcov s rýchlosťou obmedzenou na 5 km/h a v štandardnom režime s rýchlosťou obmedzenou na 20 km/h.

Zdroj | Xiaomi

Priestranný displej kolobežky bude schopný zobrazovať aktuálnu rýchlosť, nabitie, stav zámku, vybraný režim a mnoho ďalších údajov. Vylepšenia nastali aj v oblasti bezpečnosti, ktorú zabezpečí nové 2W osvetlenie, jasnejšie brzdové svetlo, nové odrazky na troch stranách a kotúčové brzdy, ktorým dokonca nechýba ani schopnosť rekuperácie brzdovej energie späť do batérie.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S má na európskom trhu stanovenú oficiálnu cenu 399 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.