Reklama

Xiaomi prekvapilo čističkou vzduchu ovládanou cez mobil či tablet!

Števo Porubský

Xiaomi Mi Air Purifier

Čínske Xiaomi je už aj u nás ako-tak známe. Ázijský výrobca (hlavne) smartfónov a tabletov prekvapil tlačovkou, na ktorej namiesto novinky v podobe smartfónu, tabletu, smart hodiniek alebo TV predstavil čosi iné. Čosi smart, ale z úplne iného segmentu. Xiaomi Mi Air Purifier je totiž čisitčka vzduchu ovládaná pomocou mobilu alebo tabletu! Zariadenie stĺpového tvaru s nenápadným dizajnom je hlavne o čistení vzduchu.

Výrobca udáva, že je schopné cez HEPA a ďalšie filtre vyčistiť vzduch v domácnosti či kancelárii. Konkrétne hovorí o 99,99% odstránení PM2.5 častíc a 99,3% PM0.3 častíc, ktoré aj podľa Úradu verejného zdravotníctva SR znižujú priemernú štatistickú dĺžku života o viac ako 8 mesiacov. To platí pre Európu. V Ázii, kde je ovzdušie v niektorých mestách znčistené až tak, že cez vzduch poriadne nevidíte, je Xiaomi Mi Air Purifier vhodným riešením zdravšieho života. Mimochodom, Xiaomi Mi Air Purifier odstraňuje aj 91% formaldehydu a iných nebezpečných substancií či 100% bežného pracu, chlpov a iných väčších častí. Za hodinu vraj vyčistí 406 m3 vzduchu.

To ale zvládajú mnohé iné čističky vzduchu… Xiaomi Mi Air Purifier je unikátny hlavne tým, že ho môžete ovládať cez smartfón či tablet. V Xiaomi Mi Air Purifier je uložený aj Wi-Fi modul pre pripojenie k WLAN sieti a teda možnosť vzdialeného ovládania cez mobilnú appku nech ste kdekoľvek. Určite mnohých poteší aj cena stanovená na cca 145 dolárov, pričom výmenný filter si dokúpite za necelých 25 dolárov. V porovaní so značkovými čističkami je to výrazne nižšia cena. Podobne, ako v prípade smartfónov, tabletov či televízorov tohto výrobcu.

Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi Mi Air Purifier

Foto: Xiaomi

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.