Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi predstavilo Mi Band 7. Opäť väčší displej, ale stále bez GPS modulu

Xiaomi predstavilo Mi Band 7. Opäť väčší displej, ale stále bez GPS modulu
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Xiaomi predstavilo Mi Band 7. Opäť väčší displej, ale stále bez GPS modulu
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čakanie je na konci. Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne predstavila nástupcu svojho obľúbeného smart náramku. Xiaomi Mi Band 7 priniesol vylepšenia v každom smere, ale jednu nevýhodu si stále ponecháva.

Pozrite si

Nové smart hodinky od Xiaomi už o 30 eur lacnejšie? Získajú si vás dizajnom

Séria smart náramkov od Xiaomi patrí medzi najobľúbenejšie nositeľné zariadenia. Budujú najmä skvelým pomerom ceny a výkonu. V rovnakých šľapajach ide aj nová generácia.

Konštrukcia je rovnaká, akú poznáme aj z predošlej generácie. Podlhovasté telo je odolné voči vode podľa certifikácie 5 ATM. Na jeho bokoch sa nenachádzajú žiadne ovládacie tlačidlá a všetko sa vykonáva pomocou gest.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi každoročne zväčšuje displej a tomuto trendu sa nevyhla ani táto generácia. AMOLED panel narástol z 1,56-palca na 1,62-palca s jemnosťou 326 ppi. Dopomohlo k tomu aj zúženie rámčekov okolo displeja, ale náramok je celkovo väčší.

Novinkou je aj Always-On režim, takže informácie na displeji sa budú zobrazovať neustále. Uvidíme, aký to bude mať vplyv na výdrž. Nedozvedeli sme sa, či bude kompatibilita s remienkami z predošlej generácie.

Senzor na spodnej strane spoľahlivo zmeria tvoj tep, okysličenie krvi, stres, ale aj spánok. Okrem toho aj prejdenú vzdialenosť, kroky aj spálené kalórie. Xiaomi Mi Band 7 podporuje vyše 100 športových režimov. Stále sme sa však nedočkali GPS modulu, a tak pri športovaní musíš mať smartfón neustále pri sebe.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi predstavilo dva typy náramkov Mi Band 7. Tá lepšia verzia sa líši len tým, že obsahuje NFC čip, vďaka ktorému môžeš zaplatiť v obchode a táto verzia je aj o niečo drahšia. Uvidíme, ktorá verzia sa dostane na globálny trh.

Nárast zaznamenala aj batéria. Tá narástla zo súčasných 125 mAh na 180 mAh a výrobca sľubuje výdrž okolo dvoch týždňov. Nechýba ani praktický magnetická nabíjačka, takže už žiadne vyberanie tela zo samotného remienka.

Xiaomi Mi Band 7 bude aktuálne dostupný iba na domácom čínskom trhu za cenu 239 juanov, čo je v prepočte zhruba 33 eur bez NFC čipu a s ním bude cena 279 juanov, v prepočte 39 eur. Neskôr očakávame aj jeho predstavenie pre globálny trh, kde bude mať ako každý rok úspech.

Zdroj