Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi už na Slovensku predáva smart vychytávky aj pre domácich miláčikov

Xiaomi už na Slovensku predáva smart vychytávky aj pre domácich miláčikov
Zdroj | Xiaomi
Richard Pliešovský
Xiaomi už na Slovensku predáva smart vychytávky aj pre domácich miláčikov
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

O štvornohých miláčokov sa treba starať. Na prvom mieste je kŕmenie a pitný režim. Niekedy sa však ako naschvál celá rodina niekde zdrží, v lete je zas živý tvor smädnejší ako v zime. Čo s tým?

Xiaomi začína na našom trhu ponúkať dve novinky – Smart dávkovač krmiva a Smart napájaciu fontánu. Disponujú viacerými praktickými funkciami a ich cena jena prijateľnej úrovni.

Smart dávkovač krmiva je navrhnutý tak, aby sa staral o správny prídel potravy pre psov, alebo mačky a ich majiteľom uľahčoval starostlivosť aj čase dovoleniek či dlhšej neprítomnosti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dávkovač krmiva zaujme minimalistickým, no elegantným vzhľadom, ktorý zapadne zrejme do každej domácnosti. Miska z nehrdzavejúcej ocele je mierne naklonená, aby kŕmenie prebehlo ľahko a bez znečisťovania.

Do nádoby sa zmestí 1,8 kg granúl, čo pohodlne postačí na viac dní, samozrejme, odvíja sa to sa od hmotnosti zvieraťa a jeho apetítu.

Výrobca odporúča granule s priemerom 5 až 12 mm. Tie sa po nasypaní do zásobníka utesnenia silikónovým vekom – krmivo takto ostane vždy čerstvé, suché a chutné. Za zmienku stojí aj systém dávkovania. Bol dôkladne otestovaný, takže sa nemusíte báť, že pri používaní odporúčaných veľkosti granúl upcháte dávkovací systém.

Dávkovač si spárujete v aplikácii Mi Home, kde si dokážete nastaviť veľkosť porcie a čas kŕmenia. Dvojica zabudovaných senzorov kontroluje hladinu jedla, takže máte neustály prehľad o stave naplnenia zásobníka.

Xiaomi Smart napájacia fontána sa postará o dostatok čerstvej a filtrovanej vody pre domáce zvieratá. Dizajn je navrhnutý so 7 º sklonom simuloval prirodzený horský prameň. Systém cirkulácie vody je funguje tak, aby bola voda dostatočne okysličená a očistená od chlpov a ďalších nečistôt, stará sa o to 4-vrstvový filter. Odstraňuje aj nadbytočný chlór, zápachy či ióny horčíka a vápnika, ktoré môžu spôsobovať obličkové kamene. Fontánka je navrhnutá tak, aby nerušila domácnosť, tok vody je úplne tichý.

Zásobník fontány má 2 litre, čo by malo stačiť na 4 až 7 dní pre mačku a menšieho až stredne veľkého psa.

O aktuálnom stave vody ste informovaní pomocou aplikácie Mi Home, ale aj LED diódou na fontáne. Keď voda poklesne pod minimum, príde vám na smartfón notofikácia. Fontána automaticky spúšťa cirkuláciu v pravidelných intervaloch, ktoré sú častejšie cez deň a zriedkavejšie v noci. Dávkovanie máte cez aplikáciu pod kontrolou, môžete si harmonogram nastaviť podľa potrieb štvornohého miláčika.

Obe novinky sú vybavené napájacím káblom odolným proti prehryzeniu, manuálnym vypínačom, ochranou proti zapínaniu s nízkym objemom vody v zásobníku a praktickým dizajnom umožňujúcim ľahké umývanie či výmenu filtra.

Smart dávkovač krmiva si môžete kúpiť za 119 eur, inteligentná napájacia fontána vás vyjde na 69 eur.