Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi MI3: Top-end smartfón s Tegrou 4 alebo Snapdragonom 800 za 246 €!

Xiaomi MI3: Top-end smartfón s Tegrou 4 alebo Snapdragonom 800 za 246 €!
Dominik Fúsek
Xiaomi MI3: Top-end smartfón s Tegrou 4 alebo Snapdragonom 800 za 246 €!

Predstavenie mimoriadne výkonného a pritom tak lacného smartfónu od vtedy ešte neznámej značky Xiaomi udrelo ako blesk z jasného neba. Odvtedy tento prístroj dostal nástupcu a aj ten tiež rýchlo pôjde do dôchodku. Nový Xiaomi MI3 je najlepšou „skladačkou“ sveta – aspoň za tie peniaze.

Xiaomi MI3

Výrobca totiž poskladal do jeho útrob snáď najlepšie komponenty, aké mohol. Najväčším lákadlom budú asi procesory, a to buď 4+1-jadrová Tegra 4 (so 72-jadrovou grafikou) alebo štvorjadrový 2,3 GHz Snapdragon 800 (grafika Adreno 330). Vyberať si však nebudete vy, ale operátor – rozdiel je totiž v podporovaných sieťach. 2 GB RAM už nie je špičková hodnota, ale aj tak ju ťažko využijete. Úložisko má rozpätie 16 až 64 GB, zrejme bez možnosti rozšírenia. Ďalším dielom skladačky je 5“ Full HD IPS displej (441 PPI), a to buď od LG alebo od Sharpu. Bonusom je možnosť ovládať panel v rukaviciach alebo mokrými rukami.

Xiaomi MI3

V Japonsku bol výrobca nakúpiť fotoaparáty – konkrétne vyhlásené 13 Mpx snímače od Sony, predná kamera má 2 Mpx a rozhranie fotoaparátu podporuje ukladanie v RAW formáte. Video MI3-ka natočí „iba“ vo Full HD, ale zato v HDR režime. Celý tento kolos je napájaný z 3 050 mAh batérie – pri hrúbke 8,1 mm veľmi slušná kapacita. Android 4.2 je už tradične doplnený rozhraním MIUI, konkrétne piatej generácie. Výbornú výbavu korunuje rozprávková cena – v Číne v prepočte 246 € za 16 GB a 307 € za 64 GB model. Značka Xiaomi má síce globálne ambície, ale ťažko povedať, či sa už s týmto modelom dostane aj na Slovensko – oficiálnou cestou pravdepodobne nie.

Zdroj: Engadget, Xiaomi