Reklama

Xiaomi Mi Watch takmer kompletne kopírujú Apple Watch, až na cenu

Zdroj | Xiaomi
Stanislav Vinc
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi popri novo smartfóne Mi CC9 Pro predstavilo aj nové hodinky Xiaomi Mi Watch, ktoré sa nápadne podobajú na konkurenčné Apple Watch. Sú však samozrejme výrazne lacnejšie a rozumejú si aj s operačným systémom Android.

Xiaomi sa s dizajnom nových hodiniek Mi Watch príliš nenatrápilo, vďaka čomu si ich môžete na prvý pohľad jednoducho pomýliť s hodinkami Apple Watch. Hranaté telo o veľkosti 44 milimetrov a v ňom vložený 1,78-palcový AMOLED displej dopĺňa ešte aj ovládacie koliesko doplnené o ďalšie tlačidlo pod ním.

Zdroj | Xiaomi

Na rovnakom mieste, ako v prípade Apple Watch, nájdeme aj hlasný reproduktor a mikrofón. Tu sa však spoločné prvky týchto hodiniek končia. Xiaomi Mi Watch poháňa operačný systém Wear OS od Google s nadstavbou MIUI. Ide o vôbec prvé smart hodinky s vlastnou nadstavbou na tomto operačnom systéme na trhu.

Zdroj | Xiaomi

Nadstavba MIUI so sebou neprináša iba pozmenený dizajn, ale aj viac než 40 rôznych aplikácií a samostatný obchod s aplikáciami, do ktorého môžu prispievať aj vývojári tretích strán. Hodinky už poháňa čipset Snapdragon Wear 3100 4G s 1 GB RAM a 8 GB interným úložiskom.

Zdroj | Xiaomi

Ako už napovedá názov čipsetu, hodinky sa dokážu pripojiť k mobilnej sieti 4. generácie pomocou technológie eSIM. Okrem toho ponúkajú aj NFC pre bezkontaktné platby. Samozrejmosťou je snímač tepu a spolu s ním aj sledovanie rôznych športových aktivít vrátane plávania.

Zdroj | Xiaomi

Vstavaná batéria má kapacitu 570 mAh, čo má hodinkám vystačiť až na 36 hodín výdrže aj pri neustálom pripojení k 4G sieti. Či je táto výdrž skutočne dosiahnuteľná, je v tomto momente otázne a dosvedčia to až recenzie a reálne dojmy prvých zákazníkov. Tými však podľa všetkého budú iba obyvatelia Číny.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Watch sa podľa aktuálne dostupných informácií objavia v predaji iba na čínskom trhu, kde budú dostupné už od 11. novembra v prepočte za zhruba 170 eur. Prémiová edícia so zafírovým sklom, oceľovým telom a špeciálnym remienkom bude stáť v prepočte zhruba 260 eur a do predaja sa dostane niekedy koncom tohto roka.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.