Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Mi TV Stick vám umožní prerobiť akúkoľvek TV na smart televízor

Xiaomi Mi TV Stick vám umožní prerobiť akúkoľvek TV na smart televízor
Michal Spiegel
Xiaomi Mi TV Stick vám umožní prerobiť akúkoľvek TV na smart televízor

Chceli by ste inteligentný televízor, no nechce sa vám investovať do novej TV? Potom je tu Xiaomi Mi TV Stick, malý gadget, ktorý dokáže prerobiť akýkoľvek televízor na smart TV.

Mali sme možnosť toto zariadenie vyskúšať spolu s telefónom Xiaomi Redmi 9A, pomocou ktorého si viete TV Stick, rovnako ako aj s iným smartfónom nakonfigurovať. Xiaomi Mi TV Stick je pokračovaním zariadenia Xiaomi Mi TV Box, čo je priama konkurencia pre Apple TV. Krabičku medzitým vystriedal Stick, čo sa odrazilo najmä na menších rozmeroch, ale aj prijateľnej cene.

Pozrite si

Xiaomi prináša na slovenský trh TV aj nový smartfón Redmi 9A

Šikovný gadget využíva funkcionalitu Android TV vo verzii 9. Zariadenie v rozmeroch väčšieho USB stačí iba pripojiť do televízora cez HDMI konektor. Mínusom je nutnosť pripojiť Stick aj k elektrickému zdroju, v našom prípade sme to vyriešili pripojením cez kábel do USB portu priamo na TV. Samotný kábel je veľmi krátky na to, aby dočiahol do bežnej elektrickej zásuvky.

Následne už iba stačí nájsť na TV HDMI zdroj, kde je zariadenie pripojené a stlačiť hlavné tlačidlo na ovládači. Nasledujú pokyny, ktoré vás prevedú inštaláciou a konfiguráciou Xiaomi Mi TV Stick a môžete sa pustiť do inštalácie obľúbených aplikácií.

Príkladom je YouTube, Amazon Prime či populárny Netflix. Práve posledné dve menované dostali na minimalistickom ovládači aj dedikované tlačidlá. Aplikácie sťahujete priamo do Xiaomi Mi TV Sticku, ktorý disponuje kapacitou 8 GB, z ktorých je k dispozícii pre aplikácie približne 5 GB.

Xiaomi Mi TV Stick tak môžete nainštalovať na akýkoľvek televízor, stačí len, aby disponoval HDMI portom a USB portom kvôli elektrickému napájaniu. Iné obmedzenia v podobe nevyhovujúcej uhlopriečky či značky pre túto novinku od Xiaomi problém nepredstavujú. Stačí zapojiť a užívať si bohatý obsah. Zariadenie sa tak ideálne hodí aj na cesty, keďže nezaberá veľa miesta a pripojíte ho takmer ku každému televízoru.

Pozrite si

Milan Dzilsky – Cez Magadan až po Xiaomi | TECHTALKS

Pre milovníkov hier je tu možnosť sťahovať hry priamo z Google Play store. Jedinou podmienkou je vlastniť herný ovládač.

Novinka taktiež disponuje populárnymi funkciami ako Chromecast a Google Assistant, ktorý viete ovládať cez mikrofón na ovládači. Xiaomi Mi TV Stick taktiež disponuje podporou pre audio kodeky Dolby a DTS.

Pokiaľ chcete na televízor premietať fotky, videá či filmy, môžete na to tiež využiť tento TV Stick. Prenášať obsah môžete zo smartfónu, PC či tabletu. Pokiaľ ide o prenášanie zo smartfónu či tabletu, jedinou podmienkou je operačný systém Android.

Pozrite si

Xiaomi toto leto ponúka nové smartfóny aj elektrické kolobežky za výborné ceny

Jedinou výraznou nevýhodou tohto zariadenia sú občasné výpadky, ktoré sú spôsobené slabším výkonom. Bežne sa vám tak napríklad stane, že počas browsovania Netflixu alebo Google Play storu sa vám zariadenie reštartuje a vy sa tak objavíte opäť v hlavnom menu. Toto by sa stávať nemalo a Xiaomi mohlo investovať do lepšieho procesora, ktorý by bez problémov zvládal jednotlivé funkcie. Rovnako platí, že hlavnou podmienkou Xiaomi Mi TV Stick je kvalitné internetové pripojenie.

Napriek tomu, že primárne tu nájdeme aplikácie pre Android, majitelia iPhonov nemusia zúfať, keďže existuje niekoľko aplikácií pre iOS, ktoré podporujú prenášanie obsahu cez Chromecast. Z tých najznámejších spomeniem YouTube, ktorý ponúka prenášanie obsahu v maximálnej kvalite 1 080p pri 60 fps. Síce to nie je 4K Ultra HD, no na bežné videá či hudobné klipy to plne postačuje. Rovnaké rozlíšenie platí aj pri streamovacích službách ako je Netflix či Amazon Prime.

Pozrite si

Xiaomi má prvý priehľadný televízor na svete, prekonáva i gigantov TV sveta

Celkovo je Xiaomi Mi TV Stick užitočné zariadenie, ktoré vás poteší kompaktnými rozmermi, funkciami a cenou iba 49,90 €. Pokiaľ nemáte zrovna financie na drahú smart TV a chcete využiť naplno potenciál vášho staršieho televízora, potom je Xiaomi Mi TV Stick ideálnym gadgetom.

Čo sa týka testovaného smartfónu, ktorý sme taktiež mali možnosť vyskúšať, ide o dostupný model, ktorý ponúka 6,53″ HD+ displej, 13 Mpx fotoaparát a 5 Mpx webkameru. Navyše tu nájdeme solídnu 5 000 mAh batériu. Cena Xiaomi Redmi Mi 9A je iba 99 €. Smartfón aj TV Stick sú dostupné na slovenskom trhu cez oficiálnu stránku mi-store.sk.