Xiaomi Mi TV 3S – Ultra HD s HDR za zlomok ceny konkurencie

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi včera predstavilo nie len nové smartfóny Mi 5s a Mi 5s Plus, ale aj nový televízor Xiaomi Mi TV 3S. Ten vychádza z rovnomenného modelu s prídavkom Curve z marca tohto roka. Rozdiel je v tom, že novinky majú ploché displeje.

https://www.youtube.com/watch?v=K5OGs8a3vlM

Xiaomi Mi TV 3S nemožno uprieť štýlový dizajn, ktorý sa snaží byť čo najtenší. V najtenšej časti je novinka hrubá len 9,9 mm, v najhrubšej časti 37,6 mm.

Dvojica nožičiek je z kovu a vcelku vkusne dotvárajú celkový dizajn novinky, ktorá je v zadnej časti pokrytá brúseným hliníkom.

xiaomi-mi-tv-3s-7
ZDROJ | Xiaomi

LCD panel si Xiaomi samozrejme nevyrába samo, v tomto prípade má ísť o Ultra HD panely (3 840 x 2 160 px) od Samsungu a LG. Oba nové modely budú podporovať aj HDR.

Menší, 55-palcový model má byť vybavený LCD IPS panelom od LG, väčší, 65-palcový model má mať zas IPS panel od Samsungu. Prečo Xiaomi zvolilo dvoch výrobcov nie je jasné.

xiaomi-mi-tv-3s-14
ZDROJ | Xiaomi

Oba modely pritom poháňa 64-bitový 4-jadrový procesor Amlogic T966 (Cortex-A53, 4x 1,8 GHz, Mali-T830 GPU) a 2 GB RAM.

V tele má byť zabudovaný audio systém so štvoricou reproduktorov. 8 GB pamäť je však len na appky. Chýbať ale nemá niekoľko USB portov na pripojenie externých diskov. Samozrejmosťou sú tiež Wi-Fi ac a Bluetooth 4.0 moduly.

xiaomi-mi-tv-3s-11
ZDROJ | Xiaomi

 

Výrobca v správe hovorí aj čosi o umelej inteligencii (PatchWall), no je jasné, čo tým myslí. Malo by ísť o operačný systém, ktorý nazýva Mi Brain, ktorý bude sledovať vaše správanie pri sledovaní konkrétnych filmov a relácií a následne vás na nové časti či podobné relácie upozorní.

xiaomi-mi-tv-3s-12
ZDROJ | Xiaomi

V predaji budú dva nové modely s 55″ a 65″ uhlopriečkou a cenou od 3 499 CNY (cca 468 €), resp. 4 999 CNY (cca 669 €). V predaji budú aj nové bezdrôtové zadné reproduktory a bezdrôtový subwoofer. Pre Áziu bude určite zaujímavý aj karaoke set s dvojicou bezdrôtových mikrofónov.

xiaomi-mi-tv-3s-10
ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku