Xiaomi Mi Note 2 zaujme opäť výkonným hardvérom za rozumnú cenu

ZDROJ | XiaomiMi Note 2

Dlho očakávaný Xiaomi Mi Note 2 bol dnes oficiálne predstavený. Poznáme jeho parametre a cenu, ktorá vás určite poteší.

Pozrite siXiaomi Mi MIX je prvý smartfón s bezrámovým a zaobleným displejom

Čínsky výrobca sa nechal inšpirovať zakriveným displejom z úspešného konkurenčného modelu Samsung Galaxy S7 Edge, avšak s nižším rozlíšením. Konkrétne je telo tvorené 5,7-palcovým obojstranne zakriveným 3D OLED displejom s Full HD rozlíšením.

mi-note-2-26

Nielen displej, ale aj hardvér patri k špičke na trhu, ako ste si už mohli zvyknúť u značky Xiaomi. V útrobách smartfónu nájdete nový Snapdragon 821 spolu s grafickou časťou Adreno 530, ktorým vypomáha až 6 GB pamäť RAM.

mi-note-2-23

Mi Note 2 nie je žiaľ možné rozšíriť o pamäťovú kartu, čo možno ani nebude nevyhnutné. Vďaka vnútornému úložisku až do 128 GB, v závislosti od zvolenej konfigurácie, vám pamäťová karta ani nebude chýbať.

Pri voľbe kamery sa autori zamerali skôr na počet pixelov a HDR ako na stabilizáciu. Hlavná kamera s 22,56 Mpx síce podporuje nahrávanie až 4K UHD videa, ale spoľahnúť sa môžete len na EIS, teda elektronickú stabilizáciu obrazu.

Pozrite siXiaomi Mi TV 3S – Ultra HD s HDR za zlomok ceny konkurencie

mi-note-2-16

Snímač odtlačkov prstov nájdete integrovaný na prednej časti zariadenia v tlačidle „Home“, ako aj u konkurenčných modelov Apple a Samsung.

Ak ešte vlastníte klasické slúchadlá s 3,5 mm jack koncovkou alebo už nové s USB-C, v novom Mi Note 2 ich bez problémov použijete. Výrobca vybavili smartfón kvalitným Hi-Res audiom (24-bit/192kHz) pre čo najlepšie podanie zvuku.

mi-note-2-19

Predná 8 Mpx kamera s automatickým zaostrovaním spolu s technológiou Beautify 3.0 zabezpečujúcou čo najkrajšie výsledné fotografie poteší nejedného milovníka selfie záberov.

Z pohľadu konektivity Xiaomi prekvapilo. Podporovaných je až 6 typov a 37 LTE pásiem zaručujúcich dostupnosť signálu kdekoľvek na svete.

Pozrite siXiaomi Mi 5s – čínsky iPhone s výbornou cenou a unikátnymi novinkami

mi-note-2-12

O výdrž siahajúcu k dvom celým dňom sa stará v Mi Note 2 až 4 070 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0 od spoločnosti Qualcomm.

mi-note-2-11

Nový Mi Note 2 bude možné zakúpiť buď v čiernej, alebo v striebornej farbe v troch verziách. Pre našu lokalitu bude pravdepodobne najzaujímavejšia posledná a teda aj najdrahšia s cenou 3 499 CNY (približne 474 eur) so 6 GB pamäťou RAM, 128 GB vnútorným úložiskom a globálnym LTE.

Mi Note 2

Dostupný bude aj najlacnejší variant so 4 GB pamätou RAM a 64 GB vnútorným úložiskom za 2 799 CNY (približne 380 eur) a stred tvorí vyššie spomínaná verzia, no bez globálneho LTE za 3 299 CNY( približne 450 eur).

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku