Reklama

Xiaomi Mi MIX Alpha - displej pokrýva zadnú i bočné strany, foťák má 108 Mpx

Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi opäť ukázalo čosi, čo nikto z nás nečakal. Smartfón top série Mi MIX, ktorý je síce zatiaľ iba konceptom, no má ísť do výroby. Displej Xiaomi Mi MIX Alpha pokrýva nielen prednú, ale aj bočné a zadnú stranu. Celkovo tak vraj pokrýva 180,6% tela smartfónu, teda ak počítame prednú aj zadnú stranu samostatne. A fotoaparát? 108 Mpx.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi si povedalo, že opäť prinesie, čo doteraz nikto ani len neukázal. Smartfón Mi MIX Alpha z titánu má unikátny Surround displej, ktorý pokrýva nielen prednú, ale aj bočné a zadnú stranu. Využitie? Takmer žiadne, ale ukážka schopností je to celkom zaujímavá. Toto je už iba niekoľko krokov kým takýto displej v prípade potreby nenatiehneme do priestoru a nebudeme „hltať“ obsah z veľkého displeja.

Na tele nie sú prakticky žiadne tlačidlá, okrem ON/OFF na hornej strane. Bočné strany sú citlivé na intenzitu dotyku a sčasti nahradia bočné tlačidlá. Nad a pod displejom sú len 2,15 mm hrubé rámiky. V nich chýba aj reproduktor, ten nahradil u Xiaomi už známy reproduktor v displeji – Display Acoustic Technology.

Ešte väčším extrémom je fotoaparát, ktorý má až 108 Mpx rozlíšenie. Ide o snímač od Samsungu, na ktorom Xiaomi spolupracovalo. Čip má veľkosť 1/1,33″ a až 108 Mpx rozlíšenie a makro od 1,5 cm. Sekunduje mu 20 Mpx snímač pod ultraširokouhlým objektívom s makrom od 1,5 cm.

Zdroj | Xiaomi

Pod treťou šošovkou sa skrýva 12 Mpx snímač. Optika je schopná 2x optického priblíženia. Keďže displej siaha až dozadu, Mi MIX Alpha nemá webkameru. Nepotrebuje ju, poslúži trojica snímačov vzadu.

Zdroj | Xiaomi

Vo vnútri je to najlepšie, čo momentálne existuje – Snapdrahon 855+, 12 GB RAM a 512 GB interná pamäť. Tú rozšíriť ale možné nie je. Samozrejmosťou je aj podpora 5G, ale aj gigabitového LTE či Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 a GPS/GLONASS/BeiDou.

Zdroj | Xiaomi

Batéria má kapacitu 4 050 mAh a podporuje 40 W nabíjanie. Operačným systémom je Android s nadstavbou MI UI 11. Samozrejmosťou je výrazné využívanie umelej inteligencie.

Prototyp Mi MIX Alpha sa vraj dostane aj do predaja v malej sériovej produkcii. V predaji sa má objaviť v decembri. Cena má byť 19 999 CNY čo je zhruba 2 555 € čo by z neho robilo najdrahší nový smartfón.

Zdroj | Xiaomi
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.