Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro sú oficiálne tu, vlajkovú výbavu ponúknu už od 499 €

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro sú oficiálne tu, vlajkovú výbavu ponúknu už od 499 €
Stanislav Vinc
Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro sú oficiálne tu, vlajkovú výbavu ponúknu už od 499 €

Xiaomi dnes oficiálne predstavilo novú sériu smartfónov Mi 10T, z ktorej najvyšší model Mi 10T Pro 5G sme si mali možnosť vyskúšať v deň svetovej premiéry aj v našej redakcii. Okrem výkonného čipsetu s podporou 5G sietí ponúkne aj 6,67“ Full HD+ displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, 108 Mpx fotoaparát a batériu s kapacitou 5 000 mAh.

Novú sériu smartfónov Xiaomi Mi 10T tvoria modely Mi 10T Lite, Mi 10T a Mi 10T Pro. Stredný a najvyšší model majú väčšinu výbavy identickú, líšia sa od seba iba hlavným fotoaparátom na zadnej strane a maximálnou veľkosťou interného úložiska.

Predná strana modelov Mi 10T a Mi 10T Pro patrí 6,67“ IPS LCD DotDisplay obrazovke s Full HD+ rozlíšením, pomerom strán 20:9, technológiou TrueColor a najmä s adaptívnou obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Obnovovaciu frekvenciu obrazovky je možné meniť v nastaveniach medzi 60, 90 a 144 Hz. Nová technológia AdaptiveSync sa stará o synchronizáciu obnovovacej frekvencie obrazovky so snímkovaním zobrazovaného obsahu.

V drobnej dierke v ľavom hornom rohu obrazovky je umiestnený 20 Mpx selfie fotoaparát, ktorý využíva umelú inteligenciu na skrášľovanie fotiek. Prednému fotoaparátu aj napriek použitiu jedného senzoru nechýba režim „Na výšku“, ktorý dokáže vytvárať profilové fotografie s rozmazaným (variabilným) pozadím.

Najvyššou vrstvou prednej i zadnej strany je odolné sklo Gorilla Glass 5. Zo zadného skla výrazne vystupuje modul troch fotoaparátov, v ktorom nájdeme v prípade oboch vyšších modelov 13 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 5 Mpx fotoaparát s makro objektívom.

Model Mi 10T Pro má v tejto trojici za hlavný fotoaparát 64 Mpx snímač, zatiaľ čo model Mi 10T Pro 5G rozlíšenie hlavného fotoaparátu posúva až na hranicu 108 Mpx, v tomto prípade aj za asistencie optickej stabilizácie obrazu. V oblasti videa zvláda Xiaomi Mi 10T Pro zvláda aj nahrávanie v rozlíšení 8K UHD, k čomu sa pridáva aj zaujímavá možnosť súbežného nahrávania videa pomocou prednej a zadnej kamery v podobe rozdelenej obrazovky, resp. v režime vloženého obrazu v obraze.

Smartfóny poháňa výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 865, ktorého súčasťou je už aj modem s podporou 5G sietí. Operačný systém Android 10 s nadstavbou MIUI 12.0.5 má k dispozícii 8 GB RAM (LPDDR5), zatiaľ čo interné UFS 3.1 úložisko ponúka kapacitu 128 GB. Model Mi 10T Pro 5G bude v predaji aj s 265 GB úložiskom.

Na rozdiel od mnohých vlajkových lodí nie je v prípade noviniek od Xiaomi súčasťou ich obrazoviek snímač odtlačkov. Ten sa nachádza na pravej strane zariadenia a z našej krátkej skúsenosti s ním musíme povedať, že v rýchlosti rozpoznania odtlačku a odomknutia smartfónu patrí medzi najrýchlejšie na trhu.

Vstavaná batéria sa môže v prípade oboch modelov pochváliť kapacitou 5 000 mAh, ako aj podporou rýchleho nabíjania s výkonom 33 W. Nabíjačka s týmto výkonom je súčasťou balenia, rovnako ako originálny silikónový obal.

Za zmienku z výbavy smartfónu napokon určite stojí aj infračervený port, ktorý je dnes už vo svete smartfónov skôr raritou. Súčasťou balenia smartfónu je vzhľadom na chýbajúci 3,5-mm port na jeho tele aj USB-C/3,5-mm adaptér.

Xiaomi Mi 10T bude na európskom trhu v predaji za cenu 499 €, resp. 549 € v prípade doplatku za navýšenie operačnej pamäte zo 6 na 8 GB RAM. Xiaomi Mi 10T Pro bude začínať na cene 599 € Pro. Variant s dvojnásobným interným úložiskom s kapacitou 256 GB ocenilo Xiaomi na 649 €.