Xiaomi Mi 10 Youth 5G – periskopický fotoaparát mieri už aj do strednej triedy

ZDROJ | Xiaomi

Po smartfóne Samsung Galaxy S20 Ultra 5G dostáva fotoaparát s periskopom už aj najnovší Xiaomi Mi 10 Youth. Na rozdiel od vlajkovej lode od Samsungu však tentokrát ide o cenovo dostupný smartfón strednej triedy.

Nový model Mi 10 Youth 5G nadväzuje na svojho drahšieho a lepšie vybaveného súrodenca Mi 10 5G, ktorý už sám o sebe ponúka pomerne zaujímavú zostavu štyroch fotoaparátov. Tentokrát je však súčasťou štvorice fotoaparátov 8 Mpx snímač s periskopickým objektívom, ktorý aj napriek malým rozmerom môže ponúknuť 5-násobný optický zoom a až 50-násobný hybridný zoom.

ZDROJ | Xiaomi

Aby bolo možné udržať objekty v hľadáčiku aj pri maximálnom priblížení, snímač disponuje aj optickou stabilizáciou obrazu. Hlavnú úlohu vo štvorici zohráva 1/2“ senzor s rozlíšením 48 Mpx a clonou f/1.8, ktorému sekunduje 8 Mpx ultraširokouhlý objektív so 120-stupňovým zorným uhlom (f/2.2) a makro snímač s rozlíšením 2 Mpx s ostrením na vzdialenosť 2-10 centimetrov.

ZDROJ | Xiaomi

Na prednej strane je vo výreze v tvare kvapky umiestnený selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx. Full HD+ AMOLED displej s uhlopriečkou 6,57“ tak môže pokrývať takmer celú prednú stranu, pričom pod jeho povrchom nájdeme aj snímač odtlačkov prstov. Displeju nechýba podpora HDR10/10+ pri maximálnom jase 800 nitov.

ZDROJ | Xiaomi

Pod povrchom tentokrát pracuje čipset Snapdragon 765G, ktorý sám o sebe zníženou spotrebou energie nepochybne prispeje k dlhej výdrži batérie. V kombinácii s batériou s kapacitou 4 160 mAh sa tak môžeme pozerať na smartfón so skutočne zaujímavou výdržou, pričom mu vo výbave nechýba ani podpora rýchleho nabíjania s výkonom 22,5 W.

ZDROJ | Xiaomi

Zatiaľ nie je známe, či nabíjačka s takýmto výkonom bude aj súčasťou balenia, alebo pôjde o doplnkové príslušenstvo. Cena 275 € za základnú verziu s 6 GB RAM a 64 GB internou pamäťou skôr napovedá druhej možnosti. Verzia s 8 GB RAM a 256 GB internou pamäťou bude stáť v prepočte zhruba 365 €.

Pozrite siXiaomi HiMo H1 – elektrické presúvadlo, ktoré sa vám zmestí do ruksaku

Ide o ceny pre čínsky trh, na ktorom bol nový model aktuálne predstavený. Či bude v predaji aj na európskom trhu, je v tejto chvíli otázne. Na domácom trhu zamieri do predaja už 4. mája.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku