Xiaomi má nové Redmi Note 11 smartfóny! Rozbijú trh cenou a funkciami?

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi ukázalo svetu novú sériu smartfónov Redmi Note 11. Väčšina z noviniek dorazí aj na náš trh a bude mať čo povedať, funkciami vs. cenou budú patriť k modelom, ktorých kúpu budete zvažovať. Vsadili totiž na výdrž, kvalítný displej, fotoaparáty, ale aj nový operačný systém MIUI 13.

Séria Redmi Note je vo svete mimoriadne obľúbená. Sám výrobca sa počas tlačovej konferencie pochválil, že už predal viac ako 240 000 000 kusov naprieč generáciami. Za úspechom stojí najmä vynikajúca výbava v pomere s dobrou cenou, a nemá byť tomu inak ani pri sérii Redmi Note 11.

ZDROJ | Xiaomi

Prečo hovoríme o sérii? Lebo celkovo boli predstavené až štyri smartfóny Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S a Redmi Note 11. Z nich sa na náš trh dostanú tri, predaj modelu Redmi Note 11S vraj pre Európu nedáva veľký zmysel vzhľadom na ďalšie portfólio smartfónov výrobcu. Poďme si ukázať, čím chcú novinky zaujať a hlavne, kedy sa ich dočkáme a za akú cenu.

Pozrite siXiaomi aj na Slovensko prinieslo Redmi Note 10 Pro Mi Fan Festival Edition

Vlajkovou loďou série, ktorá patrí k smartfónom strednej striedy sú modely Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G a Redmi Note 11 Pro. V zásade, aby sme v tom mali jasno, model Pro sa od modelu Pro 5G líši len 5G čipsetom, takže parametrovo ide o takmer identické smartfóny. Rovnako to platí pre dizajn.

ZDROJ | Xiaomi

Práve vzhľad by mohol zaujať, po novom sú smartfóny výrazne tenšie a čistejšie. Pôsobia prrémiovo, pričom v tele ukrývajú aj 3,5 mm audio konektor, ktorý z mnohých modelov už odchádza a dokonca aj infraport. Poteší tiež podpora stereo reproduktorov, rovnako NFC pre platby či odolnosť voči ošplechnutiu IP53.

ZDROJ | Xiaomi

Dizajn pôsobí skutočne čisto, sám výrobca ho označuje ako tzv. „bold“ dizajn. K dispozícii budú modely v štyroch farbách, tešiť sa môžete na  Graphite Gray, Polar White, Atlantic Blue, ale aj špeciálnu farbu Star Blue. Všimnite si najmä vystupujúci fotoaparát, ktorýurkýva viacero snímačov – primárne 108 Mpx.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi sa netají tým, že použilo modul Samsung HM2 s veľkosťou snímača 1/1,52″, ktorý spája 9 pixelov do jedného a ponúkne aj duálne natívne ISO. Výhodou by mali byť vynikajúce snímky aj v tme či pri zlých svetelných podmienkach. Nechýba 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát či 2 Mpx makro fotoaparát. Sériu dplňuje aj 2 Mpx snímač hĺbky, vďaka ktorému vytvoríte pekné fotografie aj s bokehom.

ZDROJ | Xiaomi

V prednom až 6,67-palcovom displeji nájdete 16 Mpx snímač. Displej sám o sebe má byť veľkým lákadlom, ide totiž o FHD+ AMOLED DotDisplay so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Výhodou má byť aj ultra úzky rámik okolo displeja či jas až 1200 nitov. Novinkou je aj tzv, Reading Mode 3.0.

ZDROJ | Xiaomi

Obrovským lákadlom má byť aj 5 000 mAh batéria, ktorú nabijete extra rýchlo vďaka podpore rýchleho 67 W nabíjania. Potešujúce je, že nabíjačka je súčasťou balenia. Len pre predstavu, za 15 minút nabijete smartfón na 50% kapacity batérie, s ktorou by vám mal vydržať celý deň. S plnou batériou by ste mohli fičať 2 dni.

ZDROJ | Xiaomi

V prípade hardvéru sa môžete tešiť na osemjadrový procesor Snapdragon 695 so 6 nm technológiou (model Redmi Note 11 Pro bud mať procesor MediaTek Helio G96). Novinkou však bude úplne nový softvér MIUI 13. Ten prináša napríklad novinky v zapisovaní dát, podporuje tzv. Liquid Storage, novú systémovú metódu akou sú súbory uložené na zariadeniach. Práve po 36 mesiacoch používania by mal byť smartfón s novým OS výrazne rýchlejší v porovnaní s bežne dostupnými Android smartfónmi.

ZDROJ | Xiaomi

MIUI 13 prináša aj s funkciu Focused Algorithms, ktorá dynamicky prideľuje systémové zdroje na základe scenárov používania, vďaka čomu je vraj celé MIUI plynulejšie a pohotovejšie. Novinkou je aj funkcia Smart Balance, ktorá spravuje výkon a spotrebu energie pre vyššiu efektivitu. Výdrž batérie by sa mohla práve vďaka tejto inovácii zvýšiť o približne 10%.

ZDROJ | Xiaomi

Mimochodom, aktulizácia na MIUI 13 bude okrem noviniek dostupná počas 1. štvrťroka 2022 aj pre tieto smartfóny Xiaomi: Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11T, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 8 (2021), Redmi 10, ale aj pre Xiaomi Pad 5.

A teraz to najzaujímavejšie. Koľko budú novinky stáť a kedy dorazia na náš trh?

ZDROJ | Xiaomi

Žiaľ trochu vás sklameme, presnú cenu pre náš trh v eurách nepoznáme. Xiaomi počas prezentácie porovnávalo svoje smartfóny s aktuálne dostupnou generáciou zariadení Samsung Galaxy nielen série A, ale aj S21 FE 5G. Úspora by mala byť výrazná, my sa však pozrieme na odporúčané ceny v USD. Za model Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G zaplatíte od 329 dolárov (6GB+64GB) až po 349 dolárov (6G+128GB).

ZDROJ | Xiaomi

Model Redmi Note 11 Pro by mal začínať o kúsok nižšie, a to na 299 dolároch (6GB+64GB) po 329 dolárov (6G+128GB). Dočkať by sme sa mohli nových smartfónov na Slovensku počas februára 2022, presný dátum žiaľ nepoznáme.

A čo model Redmi Note 11? Ten by samozrejme mal byť vstupným kúskom do série, o čom svedčí aj menší 6,43-palcový displej, ktorý však tiež ponúkne FHD+ AMOLED technológiu, no už „len“ 90 Hz obnovovaciu frekvenciu.

ZDROJ | Xiaomi

Slabší je aj fotoaparát, kde hlavný má 50 Mpx snímač, ktorý je však doplnený 8 Mpx ultraširokouhlým fotoaparátom a 2 Mpx makro fotoaparátom, rovnako aj 2 Mpx fotoaparátom pre snímanie hĺbky. V prednom displeji nájdete 13 Mpx snímač, ktorý je tiež zapustený v displeji.

ZDROJ | Xiaomi

O výkon sa v tomto prípade stará procesor Qualcomm Snapdragon 680. Potešujúce však je, že napriek menšiemu telu a nižšej hmotnosti (o viac ako 20g v porovnaní s Pro verziami), ani tu nechýba až 5 000 mAh batéria. Nabíjať ju však je možné už nižším 33W výkonom.

ZDROJ | Xiaomi

A cena? Tá je stanovená (opäť žiaľ zatiaľ len v dolároch) na 179 dolárov v prípade verzie 4GB+64GB a 199 dolárov pre verziu 4GB+128GB. V tomto prípade máte k dispozícii aj slot na MIcroSD karty, pričom ide o Dual SIM smartfón. Pro verzie pritom ponúkajú hybridný slot, ak využijete 2 SIM karty, miesto na microSD pamäťovú kartu vám už nezostane.

Zaujali vás novinky? Sme zvedaví, či tie v eurách na Slovensku budú tým v dolároch blízke.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Komentáre k článku