Reklama

Xiaomi e-mopedy A1 a A1 Pro ponúknu dojazd do 70 km, ale aj kameru a displej

Zdroj | Xiaomi
Juraj Recký
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Elektrická novinka od Xiaomi má byť ideálnym riešením do mesta. Naznačujú to rozmer a dojazd.

Spoločnosť Xiaomi je známa najmä smartfónmi, no tí pozornejší vedia, že ponuka čínskej spoločnosti v podstate nepozná hranice. Elektrický moped A1 a jeho verzia A11 Pro, teda ani nie sú prekvapením.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi má pri nových produktoch zaužívaný postup získavať peniaze cez ich vlastnú crowdfundigovú platformu Youpin, vďaka čomu zväčša získajú aj potrebný záujem o pripravovaný produkt. Xiaomi tiež nie je cudzie predávať produkty iných, menších, značiek pod svojim logom.

Takýmto spôsobom prišlo aj na spoluprácu so spoločnosťou 70mai, ktorá e-mopedy A1 a A1 Pro vytvorila. Mopedy pre svoju veľkosť balansujú na hrane s bicyklom. Podľa fotografií to totiž vyzerá, že mužské modely sú kúsok menšie, než by mohlo byť pohodlné.

Zdroj | Xiaomi

Mopedy má hmotnosť približne 52 kilogramov, 16-palcové kolesá, pohon je na to zadné a výkon mopedu je približne 750 W, výrobca ho nešpecifikoval. Pro verzia by mala mať dojazd 70 kilometrov na jedno nabitie 960 Wh batérii, A1 s batériou o kapacite 768 Wh prejde 60 kilometrov. Batérie sú odnímateľné.

Zdroj | Xiaomi

Nebude chýbať odpruženie, hydraulická kotúčová brzda na prednom kolese, to zadné by malo mať bubnovú brzdu. Zaujímavým riešením je farebný displej vstavaný do riadidiel, Pro verzia ponúkne displej dotykový, v oboch verziách nebude chýbať hlasové ovládanie pre väčšiu bezpečnosť. Zabudovaný GPS modul pre vstavanú navigáciu je zrejme aj očakávatelná funkcia.

Zdroj | Xiaomi

E-mopedy A1 a A1 Pro majú maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodiny, čo zodpovedá čínskym predpisom pre dopravné prostriedky tohto druhu. Na iných trhoch teda môže byť vyššia. Tiež je pri takejto rýchlo stále použiteľné ovládanie hlasom. Medzi ďalšie vychytávky patrí zabudovaná kamera so zorným polom 130 stupňov a kvalitou obrazu 1 080p. A1 Pro tiež ponúkne vstavanú pamäť, k A1 budete musieť pripevniť externý disk, ak bude chcieť videá z kamery nahrávať.

Zdroj | Xiaomi

Elektrické novinky budú zatiaľ dostupné len v Číne, čo sa však môže zmeniť, ako sa v minulosti udialo pri viacerých produktoch Xioami. Uvádzacia cena A1 je 424 amerických dolárov, po skončení akcie sa vyšplhá na 523 amerických dolárov. A1 Pro je aktuálne v ponuke za 566 amerických dolárov, konečná cena má byť 655 dolárov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.