Reklama

Xerox Smart Document Review: Dotykový „stôl“

Drahomír Piok

Xerox Corporation, popredný svetový líder pre správu a prácu s dokumentmi, ukázal svetu svoj prototyp, dotykový stôl, ktorý je primárne určený na triedenie, presúvanie, čítanie, či prehľadávanie už doteraz vytvorených správ, listov alebo dokumentov.  Inteligentný systém prehľadávania od Xeroxu má uľahčiť a spriehľadniť prácu a šetriť čas.

Xerox Smart Docoment Review

Rôzne novinky a produkty v rannej fáze vývoja s veľkými dotykovými obrazovkami sme tu už pár mali, ale málo ktorý sa dostal do skutočnej sériovej výroby.  No na prototyp od Xeroxu to vyzerá, že to nebude jeho problém. Uľahčiť prácu vo veľkých spoločnostiach a v neprehľadnom množstve dokumentov, ktoré sa počítajú v miliónoch, nie je jednoduchá úloha. Určite sa dá orientovať aj jednoducho, pomocou rôznych databázových alebo tabuľkových systémov, ale stále to nie je to pravé. Na tomto „stole“ dokážete triediť či prechádzať dokumentmi podobne ako na malej obrazovke smartfónu. Len v tomto prípade je tá obrazovka asi 150x väčšia a pracovať na nej môžu aj viacerí ľudia naraz .

Xerox Smart Docoment Review

Jednoducho si môžete dokumenty hľadať, ukladať vedľa seba, prehľadávať v zlomku sekundy milióny dokumentov a nájsť určité slovné spojenia. O inteligentné prehľadávanie sa stará technológia CategoriX, ktorá automaticky klasifikuje a triedi dokumenty podľa rôznych kritérií. Prehľadne si môžete nechať naraz zobraziť tisícky e-mailov, ďalej roztriediť napríklad desať z nich, ktoré sú pre vás dôležité a tým, že CategoriX sa sám učí, stačí prácu prenechať jemu. Potenciál využitia je hlavne v lekárskych, právnych, farmaceutických či finančných sektoroch. Presné alebo podrobné parametre ako je veľkosť obrazovky, použitý OS alebo hardvér Xerox neuverejnil. Prototyp týmto vstúpil do fázy ostrého testovania. Termíny ukončenia testovania alebo možné uvedenia do predaja neboli zatiaľ spomenuté. A ak sa zaujímate o cenu, tak tá je iba vo hviezdach, no dá sa predpokladať, že pre bežných smrteľníkov táto hračka nebude.

Xerox Smart Docoment Review

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.