Reklama

Xbox hry už čoskoro na iPhone alebo Androide

Marek Šimunek

Spoločnosť Novell predstavila novú technológiu pod názvom MonoTouch, umožňujúcu portovanie niektorých hier z hernej konzoly Xbox na Apple iPhone a vybrané zariadenia s operačným systémom Google Android. MonoTouch obsahuje schopnosť konvertovania knižníc Microsoftu, čím umožňuje hranie hier Xboxu na týchto zariadeniach.

 MonoTouch

Aj keď to podľa vývoja vyzerá tak, že spoločnosť Microsoft bude podporovať len svoje Windows 7 Phone, vďaka technológii MonoTouch je tu nádej a pre vývojárov možnosť konvertovania niektorých hier na spomínané platformy. Spoločnosť Novell počas prezentácie predstavila hru Indiana Jones, ktorú Microsoft uvádza pre Xbox konzoly a Windows 7 Phone. Verzia pre Android je ešte len v skorom štádiu vývoja ale verzia určená pre iPhone by mohla byť dostupná už čoskoro.

 Apple iPhone Xbox game

Uvedenie tejto platformy do praxe by znamenalo veľkú príležitosť pre vývojárov a tiež dobrú správu pre hráčov mobilných hier, nakoľko by rovnaké herné tituly mohli byť uverejnené pre niekoľko platforiem naraz. V budúcnosti by sa potom herné tituly z Xboxu mohli objaviť aj na iPade, vzhľadom na to, že iPad pracuje na rovnakom operačnom systéme ako Apple iPhone.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.