Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

World of Tanks Blitz: obľúbená hra v komplexnej mobilnej verzii

World of Tanks Blitz: obľúbená hra v komplexnej mobilnej verzii
Zdroj | YouTube
Marek Hudák
World of Tanks Blitz: obľúbená hra v komplexnej mobilnej verzii
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

V novej verzii World of Tanks Blitz s označením 2.7 a s viac než 40 miliónmi stiahnutí vo verzií pre Android nájdete novú mapu Mirage, vylepšený dizajn tankov a pridané mnohé ďalšie vylepšenia.

Zadaním základných registračných informácií a vybratím prvého tanku z 5 možných krajín, vás hra prevedie výcvikom. V prvom momente si určite všimnete kompletnú českú lokalizáciu, teda aj kvalitný český dabing.

Po splnení prvých piatich úloh budete mať možnosť si skúsiť boje aj so skutočnými hráčmi. Mapy sú celkom dobre spracované so zaujímavými lokáciami. Boje prebiehajú v režime 7 proti 7 s cieľom obsadiť čo najskôr požadované územie.

Z vlastnej skúsenosti zápas však skončil prevažne skôr. Zničením všetkých súperových tankov automaticky zápas končí, v priemere hra trvala 5 min. Vyberať je možné až z 18 unikátnych bojových arén.

Splnením všetkých prvotných úloh máte dostatok kreditu na kúpu vylepšení. Vyberať je možné napríklad zo spotrebných doplnkov slúžiacich na okamžité použite počas boja. Najviac využiteľná sa javí sada náradia slúžiaca na opravu jednotlivých časti tanku.

Nechýba ani nakupovanie munície. Na výber sú tri typy 45 mm nábojov. Tie prvé sú skôr na ľahší pancier, tretie určené na prieraznosť a stredné sú univerzálne, avšak na kúpu je nutné vlastniť zopár zlatiek.

Výbava poskytuje určité bonusy už k aktuálnej zostave tanku. Napríklad +10 % k maximálnemu dohľadu alebo až o polovicu je možné zvýšiť vydrž motora. World of Tanks Blitz ponúka aj zopár kamufláži z troch typov za celkom prijateľné ceny v kreditoch.

Hraním za jednotlivé tanky nadobúdate body skúsenosti, za ktoré je možné nakupovať vylepšenie v podobe lepšieho panciera, motora, dela, veže a nakoniec vylepšiť tank až na novú úroveň. Podobný princíp platí aj pre posádku.

Graficky je World of Tanks Blitz na veľmi peknej úrovní, síce môj mobil nezvláda hru v maximálnej grafike, no aj v tej predvolenej hra vôbec nevyzerá zle a pritom beží na 60 snímkach za sekundu.

Stiahnuť aplikáciu