Reklama

Workflow od Kingston Digital - dokonalá dokovacia stanica?

Zdroj | Kingston Digital
Richard Pliešovský
Zdroj | Kingston Digital
Zdroj | Kingston Digital

Na CES 2021 nechýbal Kingston Digital. Okrem iného tam ukázal nový produktový rad Workflow – dokovaciu stanicu, ktorá značne uľahčí prácu s pamäťovými médiami.

Novinka uľahčí hlavne postprodukciu, ktorá sa zvyčajne opiera o väčšie množstvo dát, ale privíta ju každý, kto pracuje s externými kartami a diskami. Workflow Station umožňuje rýchlejšie sťahovanie veľkých súborov, prenos videí, fotografií a zvuku zvláda z niekoľkých zdrojov naraz.

Zdroj | Kingston Digital

Dokovacia stanice je flexibilná, využívate len hub s čítačkou (čítačkami), ktorá aktuálne potrebujete. Čítačky kariet sa okrem toho dajú využívať samostatne pomocou USB-C kábla.

Veľkou prednosťou Workflow Station je podpora rýchlosti štandardu USB 3.2.

V balení nájdete dokovaciu stanicu (USB 3.2 Gen 2) a adaptér USB miniHub (USB 3.2 Gen 1), oba diely sú vybavené USB-C portom. Ďalej je tu USB-C/USB-C kábel a univerzálny napájací adaptér so štyrmi vidlicami pre rôzne krajiny.

Dok môžete využiť ako čítačky SD / microSD kariet a pripojiť USB kľúče, SSD či HDD disky. Dokovacia stanica má 160,27 × 70,27 × 55,77 mm a 292 gramov. USB miniHub 62,87 × 16,87 × 50 mm a 30 gramov.

Novinka si rozumie s operačnými systémami Windows (W8, W8.1 a W10) a macOS (v. 10.10x a vyššia). Výrobca neudáva, či si bude Workflow Station rozumieť aj s iPadmi Pro, ktoré sú vybavené USB-C portom. Podľa všetkého však nebudú mať problém načítať pripojené periférie.

Ako vidíte, dokovaciu stanicu privítajú najmä tvorcovia obsahu, ktorí pracujú s veľkými dátami 4K/8K. Vďaka ich flexibilite si budú môcť vziať do terénu len tie adaptéry, ktoré budú počas práce potrebovať.

Zdroj | Kingston Digital

Kingston Digital poskytuje na Workflow Station dvojročnú záruku s bezplatnou technickou podporou. Cena ani dostupnosť oznámená nebola.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.