Reklama

Withings U-Scan urobí z vašej toalety miniatúrne zdravotné laboratórium

Zdroj | Withings
Stanislav Vinc
Zdroj | Withings
Zdroj | Withings

Technologická výstava CES je notoricky známa tým, že na nej okrem bežných produktov od smartfónov cez počítače až po elektromobily možno nájsť aj technológie, ktoré vám minimálne zdvihnú obočie alebo kútiky úst. Aj keď to tak na prvý pohľad možno nevyzerá, najnovší počin od spoločnosti Withings sa do tej druhej kategórie neradí.

Withings po osobných váhach, hodinkách, teplomeroch a ďalších zdravotne zameraných smart zariadeniach prichádza na trh so zariadením U-Scan – úplne prvým domácim hands-free laboratóriom na rozbor moču na svete.

„S viac ako 3 000 metabolitmi je moč výnimočným nástrojom na meranie, sledovanie a hodnotenie zdravotného stavu človeka. Poskytuje okamžitý prehľad o rovnováhe tela a je neoddeliteľnou súčasťou monitorovania a zisťovania širokej škály zdravotných informácií.“

Obsah pokračuje pod reklamou

Withings uvádza, že aj keď na tolaetu chodíme v priemere až 7-krát denne, rozbor moču absolvujeme zvyčajne iba raz ročne. U-Scan dokáže tieto merania vykonať pri každom použití toalety a to aj bez použitia jednorázových odberných nádob či ukazovateľov v podobe známych pásikov.

Všetky namerané hodnoty prenesie U-Scan automaticky do mobilnej aplikácie, ktorá už v súčasnosti dokáže zobrazovať široké spektrum zdravotných informácií získaných z ostatných zariadení značky Withings. Do predaj zamieri najprv u nás v Európe, kde k nemu bude spoločnosť predávať na úvod dve rôzne monitorovacie kazety.

Zdroj | Withings

Kazeta U-Scan Cycle Sync bude určená na monitorovanie ženského cyklu s možnosťou detekcie ovulácie, dietetických biomarkerov či úrovní pH. Kazeta U-Scan Nutri Balance poskytne používateľom detailný pohľad na ich metabolizmus, hydratáciu a živiny v ich tele. Zobrazovať bude graviditu, pH, hladinu vitamínu C či ketónov, na základe čoho bude aplikácia schopná používateľom odporučiť recepty, diéty či cvičenia.

Každá kazeta obsahuje desiatky miniaturizovaných hodnotiacich modulov a pri dodržaní meracích odporúčaní má vydržať zhruba 3 mesiace. Po rovnakú dobu má na jedno nabitie vydržať aj batéria samotného zariadenia. Withings sa zaručuje, že U-Scan je navrhnutý tak, aby sa doň nedostala voda ani žiadne nečistoty a jeho povrch sa čistil samovoľne s každým spláchnutím.

Zdroj | Withings

Štartovací balíček Withings U-Scan obsahujúci zariadenie a jednu z kaziet bude v predaji za cenu 499,95 €. Kazety si bude možné objednávať manuálne, alebo si ich bude možné predplácať za cenu 29,95 € mesačne, čo pri ich oficiálnej životnosti vychádza na 89,85 € za kus.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.