Withings ScanWatch vydržia až jeden mesiac bez nabíjačky

ZDROJ | Withings

Hybridné smarthodinky kombinujú ručičkový quartz mechanizmus s malým displejom. Výsledkom je bezkonkurenčná výdrž na jedno nabitie a dizajn klasických mechanických hodiniek.

ZDROJ | Withings

Novým modelom v portfóliu francúzskeho výrobcu Withings sú inteligentné hodinky ScanWatch. Vôbec ako prvé hybridné hodinky dostávajú klinicky overené zdravotné funkcie – vedia identifikovať zvýšené riziko fibrilácie srdcových siení a spánkové apnoe. Okrem toho dokážu sledovať srdcový tep, monitorovať spánok, „natočiť“ EKG a odmerať okysličenie krvi (SpO2).

ZDROJ | Withings

Withings ScanWatch sú vodeoodolné do 50 metrov (5 ATM), ciferník chráni zafírové sklíčko. Ponuku funkcií, meraní a štatistík zobrazuje malý kruhový OLED displej. Dá sa v nej prechádzať pomocou otočnej digitálnej korunky. Oveľa pohodlnejšie a prehľadnejšie je však pozrieť si všetky informácie v smartfóne. Hodinky sa automaticky synchronizujú s aplikáciou Health Mate dostupnou pre systémy Android a iOS. OLED displej má 13 mm priemer, jas do 260 nitov a skladá sa z 9 000 pixlov.

ScanWatch automaticky rozpoznajú kedy spíte, sleduje vaše spánkové cykly a zobudenia. V aplikácii Health Mate uvidíte podrobnú rekapituláciu noci a celkové skóre spánku. Aplikácia ScanWatch vás vie „mierumilovne“ zobudiť  pomocou funkcie Smart Wake-up.

ZDROJ | Withings

Hybridné hodinky si poriada s notifikáciami rovnako dobre ako plnohodnotné smartwatch. Okrem upozornení na telefonické hovory a SMS sú kompatibilné s mnohými obľúbenými aplikáciami (Gmail, Google kalendár, Messenger, Whatsapp, Instagram, Uber).

Pozrite siOdmerajú vám aj EKG! Withings Move ECG | Marekova Minúta

V základnom balení je plastový remienok, dokúpiť sa dá originálny kožený, oceľový a tkaný, alebo od tretích strán ľubovoľný so šírkou 18, resp. 20 mm. Telo hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 316L.

ZDROJ | Withings

Hodinky sú skvelé v nepretržitom kontrolovaní zdravotných funkcií. Napríklad fibrilácia srdcových siení je jednou z najčastejších foriem nepravidelného rytmu a je mimoriadne ťažké toto ochorenie diagnostikovať. Keď si to spojíte s neprekonateľnou 30-dňovou výdržou, máte zariadenie, ktoré sa javí ako ideálne aj pre tých, ktorí smarthodinky odmietajú kvôli „digitálnemu“ dizajnu a odrádza ich krátka výdrž na jedno nabitie.

Withings ScanWatch sú na výber v dvoch veľkostiach, 38 a 42 mm, v bielom a čiernom prevedení za 290, resp 310 eur.

Zdrojhttps://www.withings.com/us/en/scanwatch

Komentáre k článku