Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Withings ScanWatch vydržia až jeden mesiac bez nabíjačky

Withings ScanWatch vydržia až jeden mesiac bez nabíjačky
Zdroj | Withings
Richard Pliešovský
Withings ScanWatch vydržia až jeden mesiac bez nabíjačky
Zdroj | Withings
Zdroj | Withings

Hybridné smarthodinky kombinujú ručičkový quartz mechanizmus s malým displejom. Výsledkom je bezkonkurenčná výdrž na jedno nabitie a dizajn klasických mechanických hodiniek.

Zdroj | Withings

Novým modelom v portfóliu francúzskeho výrobcu Withings sú inteligentné hodinky ScanWatch. Vôbec ako prvé hybridné hodinky dostávajú klinicky overené zdravotné funkcie – vedia identifikovať zvýšené riziko fibrilácie srdcových siení a spánkové apnoe. Okrem toho dokážu sledovať srdcový tep, monitorovať spánok, „natočiť“ EKG a odmerať okysličenie krvi (SpO2).

Zdroj | Withings

Withings ScanWatch sú vodeoodolné do 50 metrov (5 ATM), ciferník chráni zafírové sklíčko. Ponuku funkcií, meraní a štatistík zobrazuje malý kruhový OLED displej. Dá sa v nej prechádzať pomocou otočnej digitálnej korunky. Oveľa pohodlnejšie a prehľadnejšie je však pozrieť si všetky informácie v smartfóne. Hodinky sa automaticky synchronizujú s aplikáciou Health Mate dostupnou pre systémy Android a iOS. OLED displej má 13 mm priemer, jas do 260 nitov a skladá sa z 9 000 pixlov.

ScanWatch automaticky rozpoznajú kedy spíte, sleduje vaše spánkové cykly a zobudenia. V aplikácii Health Mate uvidíte podrobnú rekapituláciu noci a celkové skóre spánku. Aplikácia ScanWatch vás vie „mierumilovne“ zobudiť  pomocou funkcie Smart Wake-up.

Zdroj | Withings

Hybridné hodinky si poriada s notifikáciami rovnako dobre ako plnohodnotné smartwatch. Okrem upozornení na telefonické hovory a SMS sú kompatibilné s mnohými obľúbenými aplikáciami (Gmail, Google kalendár, Messenger, Whatsapp, Instagram, Uber).

Pozrite si

Odmerajú vám aj EKG! Withings Move ECG | Marekova Minúta

V základnom balení je plastový remienok, dokúpiť sa dá originálny kožený, oceľový a tkaný, alebo od tretích strán ľubovoľný so šírkou 18, resp. 20 mm. Telo hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 316L.

Zdroj | Withings

Hodinky sú skvelé v nepretržitom kontrolovaní zdravotných funkcií. Napríklad fibrilácia srdcových siení je jednou z najčastejších foriem nepravidelného rytmu a je mimoriadne ťažké toto ochorenie diagnostikovať. Keď si to spojíte s neprekonateľnou 30-dňovou výdržou, máte zariadenie, ktoré sa javí ako ideálne aj pre tých, ktorí smarthodinky odmietajú kvôli „digitálnemu“ dizajnu a odrádza ich krátka výdrž na jedno nabitie.

Withings ScanWatch sú na výber v dvoch veľkostiach, 38 a 42 mm, v bielom a čiernom prevedení za 290, resp 310 eur.