Withings BPM Core – tlakomer, EKG a digitálny stetoskop v jednom

ZDROJ | Withings

Spoločnosť Withings má za sebou pomerne búrlivý vývoj, počas ktorého ju chvíľu vlastnila fínska Nokia. Teraz je však späť na starých koľajach s novým príslušenstvom Withings BPM Core a BPM Connect.

Withings BPM Core spája tri zdravotné zariadenia do jedného príslušenstva, ktoré dokáže detegovať tri hlavné kardiovaskulárne choroby. Ako tlakomer, elektrokartiograf a digitálny stetoskop, dokáže BPM Core rozpoznať vysoký krvný tlak, fibriláciu predsiení a chlopňovú chybu už za 90 sekúnd v pohodlí domova.

Zaznamenané dáta sa zobrazia priamo na displeji zariadenia, no zároveň sa odošlú aj do aplikácie Health Mate, ktorá je dostupná pre operačné systémy iOS a Android. Používatelia môžu dáta z aplikácie jednoducho zdieľať so svojim lekárom alebo ich synchronizovať s aplikáciou Apple Zdravie (Health).

ZDROJ | Withings

Zariadenie sa nabíja pomocou microUSB portu a na jedno nabitie vydrží až 6 mesiacov. Používať ho môže až osem ľudí, pričom ich jednotlivé merania možno v aplikácii Health Mate rozdeliť, aby sa vzájomne nemiešali. Aplikácia sa okrem toho dokáže používateľovi pripomínať, ak má napríklad od doktora nariadené pravidelné merania v domácom prostredí.

ZDROJ | Withings

Spoločnosť Withings získala potrebné povolenia na predaj zariadenia BPM Core aj v Európe a to s cenou 249,95 €. V Spojených štátoch dorazí do predaja až v treťom kvartáli a to vzhľadom na zdržania pri certifikácii.

Pozrite siHodinky Withings Move si môžete nakonfigurovať do posledného detailu

Do predaja sa zároveň dostáva aj jednoduchší tlakomer BPM Connect, ktorý si na rozdiel od svojho predchodcu vystačí aj bez smartfónu. Výsledok merania zobrazí priamo na LED displeji a zaznamenané dáta sa na pozadí odošlú do aplikácie Health Mate cez Bluetooth alebo Wi-Fi, keď bude aspoň jedno z týchto pripojení dostupné. Withings BPM Connect je už v predaji v Európe aj v Spojených štátoch za 99,95 €.

ZdrojWithings

Komentáre k článku