Reklama

Windows Phone má vďaka Bing bezplatnú navigáciu

Roman Calík

Za navigáciu sa pravdepodobne nebude v blízkej budúcnosti vôbec platiť. Po sprístupnení bezplatnej navigácie od Google či od Nokie (Ovi Mapy) prichádza Bing od Microsoftu…

Google pravdepodobne odštartoval lavínu s navigáciou bez platenia. Tento rok sme sa dočkali podobného kroku aj od Nokie, ktorá je významným hráčom v mobilnom svete. Svoje Ovi Mapy sprístupnila pre vybrané zariadenia zadarmo už počas januára tohto roka, pričom počet Nokií s bezplatnou navigáciou sa neustále rozširuje. Ďalším do partie „free“ navigátorov je i Microsoft so svojou aplikáciou Bing. Totiž s najnovšou verziou Bing 5.1 si môžete na zariadeniach s Windows Mobile užívať už aj plnohodnotnú navigáciu, žiaľ zatiaľ len v USA. Tá ponúka i hlasové pokyny a dokonca i funkciu text-to-speech pre vyhľadávanie cieľa na základe hlasových pokynov.

Bing navigacia

Podobne ako pri Google aj tu sa mapy počas navigovania on-line sťahujú, a tak si budete musieť dávať pozor na dátový balík, v prípade, že ho nemáte obmedzený. Horšie je to však v roamingu, kde vás takéto navigovanie môže výjsť pekne draho. A ktoré telefóny sú podporované? Ich zoznam nájdete tu. Ak si chcete najnovší Bing stiahnuť, môžete tak urobiť priamo cez váš mobilný telefón na adrese m.bing.com.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.