Reklama

Windows Phone 7 Mango: 500 noviniek príde na jeseň

Marek Šimunek

Už pri prvom predstavení nového operačného systému Windows Phone 7 sa spoločnosť Microsoft vyjadrila, že bude postupne uvoľňovať aktualizácie systému, pomocou ktorých získa systém nové funkcie a možnosti. Ten spravny čas nastal v utorok, kedy Microsoft počas tlačovej konferencie v New Yorku uviedol novú verziu svojho mobilného operačného systému s kódovým označením Mango. Už na jeseň sa tak dočkáme prepracovaného internetového prehliadača, nových lokalizácií systému a tiež podpory multitaskingu.

HTC HD7

Mnoho z nás označilo prvé smartfóny s operačným systémom Windows Phone 7 ako nedorobené a chýbalo nám v nich niekoľko dôležitých funkcií, ktoré boli u konkurencie bežné. Bolo a je to spôsobené najmä tým, že Windows Phone 7 je oproti predchádzajúcim verziám mobilných operačných systémov od Microsoftu takmer revolučným krokom. Postupne však funkcie pribúdajú a po pridaní funkcie pre kopírovanie a vkladanie textu tu máme kľúčovú aktualizáciu systému s kódovým označením Mango.

Windows Phone 7 Mango

Konečne multitasking

Pravdepodobne tou najočakávanejšou novinkou bude v prípade Manga možnosť spustenia viacerých aplikácií, ktorú poznáme ako multitasking. Podľa vyjadrení Microsoftu by však multitasking vo Windows Phone 7 nemal mať žiadny negatívny vplyv na výkon zariadenia a ani na jeho výdrž. Aplikácie v Mangu budú navyše plne integrované v systéme a pre jednotlivé notifikácie nebude nutné aplikáciu spustiť. Všetky potrebné informácie budú zobrazované v dlaždiciach na úvodnej obrazovke.

Samsung Omnia 7

Komunikácia na úrovni

Zmien sa dočkala aj integrácia kontaktov so sociálnymi sieťami. Chýbať tak nebude priama podpora pre Facebook, Twitter alebo LinkedIn. V jedinej aplikácii „Threads“ budete mať na jednom mieste zobrazené SMS správy, správy z Windows Live Messengera alebo Facebook chatu. Komunikácia s vašími priateľmi tak bude prehľadnejšia a najmä jednoduchšia. Nový softvér pre rozpoznávanie tvárí pomôže v jednoduchšom označovaní fotiek priamo vo vašom smartfóne.

Windows Phone 7 Mango

Nový Market bez Slovenska

Zmeny nastali aj v obchode s aplikáciami pre Windows Phone 7. Platené aplikácie budú po novom dostupné vo viacerých krajinách vrátane Českej republiky. Bohužiaľ Microsoft akosi zabudol na naše malé Slovensko a tak si u nás doma platené aplikácie naďalej neužijeme. Okrem platených aplikácií pribudli aj nové lokalizácie systému. Tu však rovnako ako v prípade Marketu spoločnosť na Slovensko akosi pozabudla a tak nám najbližším jazykom bude čeština. Istou záplatou môže byť aspoň česká klávesnica, ktorá umožní jednoduchšie písanie textov s diakritikou.

LG Optimus 7

Rýchlejši Internet Explorer

Optimalizovaný by mal byť aj internetový prehliadač, ktorý bude vychádzať z jadra stolovej verzie Internet Exploreru 9. Aj napriek tomu, že sa budeme musieť naďalej zaobísť bez podpory Adobe Flash alebo Silverlightu, môžeme očakávať nárast v rýchlosti načítavania stránok a tiež podporu HTML5 a hardvérovej akcelerácie. Vylepšení sa samozrejme dočkal aj vyhľadávač Bing, ktorý ponúkne bohatšie možnosti a aplikácia Bing Vision umožní jednoduchý prevod odfoteného textu z obrázku do štandardného textu.

HTC Trophy

Počkáme si

Očakávaná aktualizácia na Windows Phone 7 Mango by sa mala na trhu objaviť až v priebehu jesene, kedy by mali svetlo sveta uzrieť aj nové modely s týmto rozvíjajúcim sa operačným systémom. Mala by byť dostupná zadarmo pre všetky súčasné modely s týmto operačným systémom. Spoluprácu s Microsoftom už okrem veľkych výrobcov ako Samsung, Dell, HTC a LG oznámili aj spoločnosti Acer, ZTE, Fujitsu a samozrejme nesmieme zabudnúť ani na spoluprácu Microsoftu s Nokiou, ktorej prvé smartfóny s Windows Phone 7 by sa mali objaviť už aktualizované na najnovšiu verziu. Microsoft sa skutočne snaží urobiť zo svojho nového dieťata konkurencie schopný systém a nám neostáva nič iné ako dúfať, že sa mu to podarí a popritom pri podpore systému nezabudne na naše krásne Slovensko.

Foto: HTC, LG, Microsoft, Samsung, Techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.