Reklama

Windows Phone 7.5 Refresh: Čo prinesie nový update?

Drahomír Piok

Windows Phone čaká na svojej krátkej ceste zatiaľ len druhý veľký update. Posledná verzia známa ako Mango alebo Windows Phone 7.5 bude nahradená systémom Windows Phone 7.5 Refresh. Microsoft znižuje požadované parametre, no podpora dvojjadrových čipov alebo HD displejov bude stále chýbať.

Windows Phone 7.5 Refresh

Nejaké pozitíva?

Pravdupovediac nový update je zámerne cielený len na slabšie telefóny. Microsoft by rád oslovil širšie spektrum zákazníkov, ktoré sa nachádza v strednej triede. Jednoduchosť a rýchlosť operačného systému sa však nestratí. Najvýraznejšie zmeny sú v hardvérových špecifikáciách. Mobilné telefóny už nebudú nútené obsahovať 512 MB RAM alebo 5 Mpx fotoaparát. Pre slabšie smartfóny bude stačiť len 256 MB RAM alebo 3 Mpx fotoaparát. Prvou lastovičkou bude pravdepodobne Nokia 610. Avšak príde o niektoré špecifické aplikácie, ktoré nedokáže spustiť a ani nainštalovať. Obmedzenie je hlavne v dôsledku malej operačnej pamäte.

Windwos Phone 7.5 Refresh

Aspoň NFC?

Microsoft radšej pristúpi k podobným rozhodnutiam ako by mal mať Windows Phone pomalé reakcie. Povinný takt procesora sa znížil z 1 GHz na 800 Mhz a vnútorná pamäť môže klesnúť až na 8 GB. Výrazné vylepšenia, ale vo verzii 7.5 Refresh chýbajú. Alebo nie? Nokia nedávno zverejnila video s Nokiou 610, ktorá používa NFC. Exkluzivitu pre tento telefón získal operátor Orange. Možno aspoň podpora tejto technológie pribudne v novej aktualizácií. Ďalej je sľúbená vylepšená forma sociálnej komunikácie, emailu či kalendára. Smutné však je, že používatelia sa aj tak znova nedočkajú lepších rozlíšení displejov, slotu pre micro SD karty alebo dvojjadrových procesorov. Výrazný prevrat by mal prísť koncom tohto roka s operačným systémom Windows Phone 8. Windows Phone 7.5 Refresh sa objaví v druhom kvartáli 2012.

Nokia 610

Foto: Nokia, Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.