Wheel – gramofón novej generácie z Kickstarteru

ZDROJ | Kickstarter

Na Kickstarter zavítal zaujímavý projekt, ktorý sa ukrýva pod názvom Wheel. Jedná sa o novodobý gramofón, o ktorý sa postarala holandská firma Miniot.

Pozrite siAudio-Technica – prvé čisto digitálne slúchadlá

ZDROJ | Kickstarter

Kickstarter nám čas od času prinesie aj zaujímavý gadget zo sveta hudby. Levitujúci gramofón MAG-LEV Audio je toho dôkazom. Tentokrát si však pre nás pripravil niečo iné.

Čím sa teda Wheel líši od ostatných gramofónov a prečo by mal zaujať vašu pozornosť? Jedná sa o minimalistický gramofón, ktorému na prvý pohľad chýba základná časť gramofónu – ramienko a ihla! Tie sú však umiestnené pod gramofónom a sú šikovne ukryté.

Gramofónoví puritáni budú možno namietať, že platne sa budú točiť proti smeru hodinových ručičiek, no treba uznať, že sa jedná o odvážny krok modernizácie zaužívaných trendov. Wheel si dokonca môžete zavesiť aj na stenu.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siTechnics Grand Class – návrat legendárnych gramofónov

Najväčšou výhodou takéhoto typu počúvania je, že počas prehrávania na platne nebude sadať prach, takže by nemalo dochádzať k častým prerušeniam.

Samotné ramienko je vyrobené z laminovaného mahagónu a gramofón bude k dispozícii v troch spracovaniach – mahagón, orech a čerešňa.

Pýtate sa, ako sa bude takýto gramofón ovládať? Odpoveď nájdete vo videu vyššie. Jedná sa o špeciálny mechanizmus stredového ovládania, pomocou ktorého ovládate zapnutie/vypnutie, pozastavenie/pokračovanie v skladbe či dokonca hlasitosť. Aby tých vylepšení nebolo málo, môžete si cez ovládanie aj prepínať medzi skladbami ako na rádiu.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siMAG-LEV Audio – s týmto gramofónom ohúrite každého

Prenoska je značky Audio-Technica, konkrétne typ AT95E. Analógový audio zážitok si môžete vychutnať aj cez slúchadlá, keďže gramofón disponuje 3,5 mm jackom. Najväčším prekvapením má byť podpora Bluetooth pre možnosť počúvania bezdrôtovo.

Ak vás tento gramofón, ktorý búra všetky konvencie zaujal, pripravte si ako predplatiteľ Kickstarteru 568 eur a Wheel môžete očakávať v priebehu novembra 2017.

ZDROJ | Kickstarter

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku