Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

WhatsApp začne zdieľať používateľské dáta s Facebookom, nie však v EÚ

WhatsApp začne zdieľať používateľské dáta s Facebookom, nie však v EÚ
Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)
Michal Spiegel
WhatsApp začne zdieľať používateľské dáta s Facebookom, nie však v EÚ
Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)
Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)

Chatovacia aplikácia WhatsApp, ktorú Facebook odkúpil v roku 2014, bude zdieľať svoje dáta s touto sociálnou sieťou.

Napriek sľubom zo strany WhatsAppu, že k takémuto kroku nedôjde, už v roku 2016 došlo k zdieľaniu dát s Facebookom.

Zdroj | Pixabay
Pozrite si

Facebook v Európe vypol niektoré funkcie v Messengeri a v Instagrame

Východiskom bolo, že si používateľ mohol zvoliť, či budú informácie o účte na WhatsAppe zdieľané s Facebookom. Táto možnosť sa dala zmeniť v nastaveniach. Podľa najnovších zmien však táto možnosť zmizne.

Facebook silnejším prepojením s aplikáciou WhatsApp získa cenné dáta, ktoré mu umožnia sledovať, ako často ľudia využívajú službu a cieľom tiež je boj so spamom na WhatsAppe. Súčasťou prepojenia je tiež lepšia cielená reklama.

Ako ste si mohli všimnúť, vo WhatsAppe vám dnes pristálo upozornenie o zmenách pravidiel súkromia. Všetky kľúčové zmeny sa týkajú prepojenia s Facebookom, ktoré vstúpia v platnosť 8. februára 2021. Pokiaľ chcete naďalej využívať chatovaciu appku WhatsApp, musíte tieto nové pravidlá prijať.

Zdroj | CNET.com
Pozrite si

Čo je to Telegram a ako môže pomôcť v Bielorusku?

Dáta z WhatsAppu tak budú použité na cielené reklamy. Vďaka kódovaniu správ a hovorov, ktoré vo WhatsAppe fungujú však nebude dochádzať k tomu, že správy, hlasové správy, videá či telefonáty však nemôžu byť použité na túto reklamu, takže sa nemusíte báť, že keď napíšete kamarátovi, že by ste si niečo chceli kúpiť, že na vás začne skákať reklama na daný produkt z každej strany.

Napriek možným obavám o súkromie sa ako občania Európskej únie nemusíme báť a to kvôli prísnym reguláciám osobných dát, ktoré zamedzujú týmto novým pravidlám. Ako členská krajina EÚ sme tak chránení pred týmito pravidlami. Keď napriek tomu máte obavy o svoje súkromné dáta, môžete začať využívať niektorú z bezpečnejších aplikácií ako napríklad populárny Telegram.