Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Western Digital má rekordný HDD s kapacitou 15 TB

Western Digital má rekordný HDD s kapacitou 15 TB
Zdroj | Western Digital
Stanislav Vinc
Western Digital má rekordný HDD s kapacitou 15 TB
Zdroj | Western Digital
Zdroj | Western Digital

Hoci na spotrebiteľskom trhu dnes v popularite vyhrávajú menšie, no rýchlejšie SSD disky, na B2B trhu sa výrobcovia predbiehajú o to, kto uvedie väčší HDD disk. Vedenie si práve obhájila spoločnosť Western Digital s 15 TB diskom.

Western Digital 15 TB Ultrastar DC HC620 je najnovší disk, ktorý opäť posúva hranicu možnej kapacity v štandardizovanom rozmere. Disk však nie je určený pre bežných spotrebiteľov, ale pre dátové centrá, kde je každý voľný terabajt navyše kľúčový. Server s kapacitou 4U60 tak dokáže dosiahnuť kapacitu 900 TB, čo je 60 TB naviac na jeden 4U rack.

Vyššia kapacita bola dosiahnutá kombináciou technológií HelioSeal a SMR. Disk je teda plnený héliom a pri zápise s SMR využíva čiastočne prekrývajúce sa stopy. Disk ponúka maximálnu rýchlosť 255 MB/s, 512 MB cache pamäte a 7 200 RPM. Spoločnosť navyše k disku poskytuje 5-ročnú záruku.

Pozrite si

Aktuálny problém: Aká má byť etika autonómnych áut?

Western Digital zatiaľ neoznámilo cenu a dostupnosť, no po vzore predchádzajúcich podnikových diskom môžeme očakávať, že sa bude cena pohybovať v hladine niekoľkých stoviek dolárov.