Reklama

WD TV – Personal Edition zvláda prehrať súbory aj cez WLAN sieť

Števo Porubský

WD TV – Personal Edition

Známy výrobca pevných diskov predstavil nový multimediálny prehrávač WD TV – Personal Edition. Nejde však o kúsok, ktorý vám nahradí centrum domácej zábavy vrátane pevného disku, ale zvláda prehrávať akékoľvek súbory cez vašu telku, externý displej či domácu WLAN sieť do smartfónov alebo tabletov. WD TV – Personal Edition umožňuje všetkým používateľom jednoduché prehrávanie širokého spektra osobných multimediálnych súborov, ako sú fotografie, videá a hudba. Prehrávač podporuje celý rad formátov vrátane MKV, MP4, AVI, WMV, MOV a mnoho ďalších. Súbory môžu byť streamovené z akýchkoľvek pripojených zariadení USB, ako sú napríklad externé disky, z osobného cloudu a zo sieťovo prepojených úložísk či z digitálnych fotoaparátov a kamier, ale taktiež z počítačov pripojených v domácej sieti.

„Ekosystém aplikácií a multimediálnych prehrávačov od spoločnosti WD zabezpečí plynulé prehrávanie digitálneho obsahu na všetkých obrazovkách, od mobilných zariadení až po obrazovky HDTV,” vysvetľuje Jim Welsh, výkonný viceprezident spoločnosti WD pre celosvetový predaj.

WD TV – Personal Edition

Hlavná stránka používateľského rozhrania môže byť individuálne nastavená pri využití obľúbených aplikácií, doplnená o skratky k obľúbeným zložkám pre rýchly prístup či nastavenie automatického spúšťania obľúbených aplikácií. Naviac WD TV podporuje aplikáciu Miracast, s pomocou ktorej je možné premietať dáta z mobilných zariadení podporujúcich túto aplikáciu na televíznu obrazovku v rozlíšení až do Full HD. WD TV umožňuje taktiež prehrávať filmy, sledovať on-line služby ako YouTube, Hulu Plus, VUDU, SlingPlayer či Spotify alebo posty na sociálnych sieťach. Ide tak o akési vylepšenie klasickej nesmart telky, resp. zlepšenie funkčnosti smart televízora, ktorý vám robí vrásky na čele kvôli svojim reakciám. Okrem toho má WD TV – Personal Edition aj appku WD TV Remote pre iOS a Android, takže televízor budete môcť ovládať aj pomocou smartfónu či tabletu. Novinka sa na trhu objaví už tento mesiac s cenou 99,99 USD. Dostupnosť a cena na našom trhu nie je zatiaľ známa.

WD TV – Personal Edition

Foto: WD

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.