Waze vám už konečne ukáže aj najbližšie nabíjačky pre elektromobily

Dlhé roky po čerpacích staniciach a sa do bezplatnej navigácie Waze konečne dostáva aj databáza nabíjacích staníc pre elektromobily. Spoločnosť ich v spolupráci s automobilkou Volkswagen najprv ukáže v Spojených štátoch.

Elektromobily už dnes ponúkajú naozaj slušné dojazdy. Sami sme si v redakcii vyskúšali, že dôjsť s nimi k moru nie je žiaden problém. Nabíjačky pre ne na rozdiel od čerpacích staníc však stále nie sú takpovediac „na každom kroku“ a dlhšie cesty si stále vyžadujú menšie plánovanie, resp. minimálne vyhľadanie nabíjacích staníc, na ktorých sa môžete po ceste zastaviť.

Navigácia Waze to majiteľom elektromobilov konečne trochu uľahčí, vo svojich mapách ukáže verejné nabíjacie stanice. Pokrytie začala budovať v spolupráci s automobilkou Volkswagen v Spojených štátoch, kde aktuálne pri nabíjacích staniciach ukazuje aj reklamu na elektromobil Volkswagen ID.4.

ZDROJ | Waze

Majitelia a fanúšikovia tohto elektromobilu si okrem toho môžu v aplikácii prepnúť základné kreslené autíčko zobrazené na mape práve na VW ID.4. Aj táto vychytávka je však pravdepodobne obmedzená na USA, nám sa totiž v ponuke neukázal. Nedá sa ale povedať, že by si nebolo z čoho vyberať.

Pozrite siSygic už dokáže čítať dopravné značky pomocou zadnej kamery smartfónu

Pokrytie ďalších krajín by malo pribudnúť pomerne rýchlo. Waze je totiž dcérskou spoločnosťou Google, ktorý vo svojej službe Mapy zobrazuje nabíjacie stanice už od roku 2018 a od roku 2019 dokonca používateľom umožňuje filtrovať ich aj podľa typu nabíjačky. Konkurenčné Apple Mapy podporujú plánovanie trasy aj s nabíjaním elektromobilov od minulého roka.

Zdroj9to5google

Komentáre k článku