Reklama

WarpDrive je najľahší prenosný SSD disk. Jeho cena vás nezruinuje

Zdroj | WarpDrive
Richard Pliešovský
Zdroj | WarpDrive
Zdroj | WarpDrive

Nároky na kapacitu kamäťových kariet a externých diskov sú čoraz väčšie. Svoje by vedeli povedať najmä filmári, fotografovia či ďaší tvorcovia obsahu. Na Indiegoogo sme našli kampaň, ktorá osloví aj tých najnáročnejších používateľov.

Zdroj | WarpDrive

WarpDrive je ideálny pre tvorivú prácu, dokáže ušetriť čas pri kopírovaní súborov a vďaka tomu umožní efektívnejšiu prácu. Disk je menší než platobná karta (64 x 25 x 10 mm), jeho hmotnosť je len 29 gramov. Má rozhranie NVMe USB Type-C 3.2 Gen 2 NVMe, vďaka čomu poskytne vysokorýchlostný prenos údajov až do 850 MB/s. To je 5,6x rýchlejšie, ako pri bežných externých pevných diskoch.

https://youtu.be/4KBkYBECe9o

Zariadenie je vyrobené z hliníka, dizajnom ladí k MacBookom a iPadom. Hrany má potiahnuté gumovou obrubou, ktorá chráni poškriabaniu ostatných prístrojov, aj samotného disku. Krytie IP67 poskytne ochranu voči vode až do ponorenia jedného metra po dobu 30 minút.

Zdroj | WarpDrive

WarpDrive je kompatibilný s platformami Windows, macOS, Android a iOS. Je vybavený konektorom USB Type-C. K starším počítačom sa pripája pomocou kábla USB-C/USB-A. SSD disk je na výber v dvoch farbách (červená, space grey) a v dvoch kapacitách (1 a 2 TB).

Pri navrhovaní WarpDrive chceli tvorcovia, aby bol čo najmenší a najkompaktnejší. Experimentovali s rôznymi tvarmi, až sa dopracovali k výslednému minimalistickému dizajnu.

Zdroj | WarpDrive

Ďalším dôležitým faktorom bola prenosová rýchlosť. Cieľom vývojárov bolo, aby WarpDrive ponúkal veľmi rýchlejšie dátové prenosy. Objavil sa problém s prehrievaním, ten vyriešili tak, že pridali vrstvu grafénu a všetko uložili do hliníkového obalu (kvôli optimálnemu chladiacemu účinku).

Zdroj | WarpDrive

Prví záujemcovia môžu získať 1 TB kapacitu so 45 % zľavou za 117 eur (plná cena je 216 eur). 2 TB model je k dispozícii za 181 eur (plná cena bude 341 eur). V prípade úspechu v kampani sa začnú obe verzie dodávať v priebehu apríla 2020.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.