Reklama

Walking Bicykle je steper, s ktorým sa môžete pohybovať po meste

Marek Šimunek

V Katayama Kogyo si asi povedali, že poháňať bicykel bežným spôsobom pomocou pedálov je nudné a tak sa rozhodli vytvoriť Walking Bicykle. Je to v podstate trojkolka, ktorá môže byť okrem elektromotora poháňaná aj pomocou unikátneho šlapacieho zariadenia, ktoré pripomína steper. V podstate pre pohon simulujete pohyb po schodoch. Ak sa unavíte môžete využiť služby elektromotora.

Walking Bicykle

Ten je schopný túto trojkolku rozbehnúť na rýchlosť 24 km/h a integrovaná batéria poskytne vraj dostatok kapacity na 20 kilometrov čisto elektrickej jazdy. Samozrejme dojazd závisí aj od profilu trasy. Vďaka svojej hmotnosti 36 kilogramov a kompaktným rozmerom nebude problém ho nosiť v kufri auta kdekoľvek. V Japonsku, kde sa bude tento drobec predávať navyše nepotrebujete vodičský preukaz na jeho používanie, takže je predpoklad, že sa stane veľmi obľúbeným dopravným prostriedkom hlavne v mestách.

Walking Bicykle bude dostupný v Japonsku od novembra tohto roku, pričom jeho cena by sa mala pohybovať na úrovni 3 000 USD, čo nie je málo. Ak sa však budú chcieť Japonci odlíšiť je Walking Bicykle veľmi dobrým spôsobom.

Walking Bicykle

Foto: vbc-network.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.