Využite Samsung DeX naplno, jeho funkcie si zamilujete

ZDROJ | Samsung

Ste často na cestách a obťažuje vás neustále prenášanie notebooku? Zaznamenali ste si na mítingu či stretnutí poznámky do vášho smartfónu a potrebujete s nimi ďalej pracovať? Nie je nič jednoduchšie, stačí mať pri sebe Samsung DeX.

Stanica Samsung DeX je veľmi užitočné príslušenstvo, vďaka ktorému premeníte váš smartfón Samsung Galaxy S8/S8+ alebo Note8 na stolový počítač nech ste kdekoľvek. Doma, v kancelárii, alebo dokonca na pracovnej ceste v zahraničí. A to je jeho prvá veľká výhoda.

ZDROJ | Samsung

Samsung DeX je malé zariadenie, ktoré sa bez problémov zmestí do dámskej kabelky alebo príručnej tašky každého pána. Vďaka tomu ho môžete mať neustále so sebou. A to nie len počas pracovnej cesty, ale aj na výlete s priateľmi či rodinou. Potom už len stačí, aby ste vložili smartfón do stanice DeX a pripojili ju k monitoru alebo televízoru.

https://www.youtube.com/watch?v=P4u6BZAkjqM

V tomto momente oceníte ďalšiu výhodu stanice Samsung DeX. So smartfónom môžete ihneď po jeho vložení do Samsung DeX pracovať ako so stolným počítačom. Ocitnete sa totiž v prostredí s operačným systémom Android, ktoré je podobné stolnému počítaču.

Pre väčší komfort môžete k Samsung DeX cez rozhranie Bluetooth alebo USB pripojiť klávesnicu a myš. Ľahšie sa vám tak budú napríklad písať dlhšie e-maily, upravovať dokumenty, či pracovať s viacerými aplikáciami naraz. Navyše bude váš smartfón zároveň aj nabíjaný.

ZDROJ | Samsung

Neoceniteľnou je aj konektivita stanice Samsung DeX. Okrem napájacieho USB-C konektora máte k dispozícii aj dvojicu klasických USB portov, ktoré využijete na pripojenie periférií. Okrem klávesnice s myšou napríklad aj USB kľúča s potrebnými dátami, alebo iného príslušenstva. Prostredníctvom Ethernet konektora sa so Samsung DeX pripojte do siete alebo k internetu.

ZDROJ | Samsung

Najväčšou výhodou pri používaní stanice Samsung DeX je možnosť práce na veľkej obrazovke, pričom pracujete s dátami, ktoré máte v smartfóne, alebo na USB kľúči. Dokonca viete využiť aj vzdialený prístup k virtuálnemu zariadeniu so systémom Windows.

Pohodlne tak môžete listovať webové stránky, pracovať s dokumentmi v aplikáciách Microsoft Office, prehliadať PDF súbory v aplikácii Adobe Acrobat Reader, alebo na kreatívne činnosti využiť Photoshop Lightroom, Express alebo Mix a mnohé ďalšie.

ZDROJ | Samsung

Pri práci s viacerými aplikáciami naraz sa jednoducho môžete medzi nimi prepínať nielen myšou, ale aj zaužívanou klávesovou skratkou Alt+Tab. Poruke sú vám aj ďalšie skratky, ktoré vám praktickým spôsobom uľahčia prácu, napríklad pre kopírovanie a vloženie.

Do e-mailu jednoduchým potiahnutím myšou priložíte fotografie z výletu, alebo cez pravé tlačidlo myši si napríklad z webových stránok uložíte zaujímavé obrázky. Svoj smartfón však máte stále k dispozícii, a tak ľahko vybavíte aj telefonát, alebo odpoviete na SMS. Ani si pri tom všetkom nevšimnete, že nepracujete na veľkom a nespratnom počítači.

ZDROJ | Samsung

Postačí vám na to váš smartfón Galaxy S8/S8+ alebo Note8 a stanica Samsung DeX, pripojená k monitoru alebo televízoru. Tie sú dnes už predsa v každej kaviarni či hoteli. Cena tohto praktického a kompaktného príslušenstva je 149 €. Uvidíte, že sa vám táto investícia vyplatí.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Samsung Electronics.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku