Reklama

Vytvorte si okolie svojho domova pomocou Google Map Maker

Marek Šimunek

Pravdepodobne každý z nás dôverne pozná online mapy poskytované Googlom. Google však nespí na vavrínoch a stále pracuje na zvyšovaní informačnej hodnoty svojich máp. Pomocou aplikácie Google Map Maker teraz môžete aj vy priložiť ruku k dielu. Nikto totižto nepozná okolie vášho domova tak ako vy.

Google Map Maker

Služba Google Map Maker umožňuje užívateľom pridávanie a editovanie prvkov, ktoré sa zobrazujú na mapách Google. Užívatelia môžu pridávať nové budovy v areáloch, bary, reštaurácie, nákupné centrá ale tiež cyklotrasy, bežecké trasy a iné prvky, ktoré na normálnych mapách neuvidíte, avšak svoje využitie si určite nájdu. Okrem možnosti pridávania nového obsahu môžete tiež editovať zobrazené ulice, budovy alebo iné miesta záujmu, v prípade ak sú umiestnené nesprávne alebo sú k nim uvedené nekompletné, či nepravdivé informácie. Užívatelia z celého sveta tak môžu jednoducho pomôcť v zlepšovaní funkcií poskytovaných cez Google Maps.

Google Map Maker

Vy sami predsa najlepšie viete čo sa nachádza vo vašom okolí. Ak chcete do Google máp pridať nový objekt stačí navštíviť internetovú stránku www.google.com/mapmaker a nájsť lokalitu, do ktorej chcete nový bod pridať. Pri pridávaní nového objektu máte na výber z množstva kategórií ako bary, reštaurácie, nákupné centrá, univerzity, kiná, banky a mnoho iných. K práve pridanému objektu môžete následne pridať aj doplnkové informácie ako presnú adresu, telefónny kontakt, otváracie hodiny alebo krátky popis. Takto pridaný bod následne musí prejsť schvaľovacím procesom Google. Následne je uverejnený v online mapách Google a dostupný pre všetkých užívateľov na celom svete. Bohužiaľ je tu „ale“. Pridávanie a editovanie bodov, totižto v súčasnosti funguje iba na území USA. Na podporu iných krajín si budeme musieť ešte počkať. Dúfajme, že sa medzi nimi objaví aj naše rodné Slovensko a tiež, že sa potvrdia dohady o tom, že Google chystá okrem možnosti editovania máp cez internetový prehliadač aj podporu pre smartfóny vybavené aplikáciou Google Maps.

Foto: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.