Reklama

Vystrelili si z Apple, Muska aj Gatesa. Simpsonovci dnes oslavujú 35. rokov

Zdroj | FOX
Stanislav Vinc
Zdroj | FOX
Zdroj | FOX

Legendárna žltá rodinka dnes oslavuje 35. výročie svojho debutu na televíznych obrazovkách. Dnes už má za sebou 32. sérií s viac ako 700 epizódami, v ktorých si stihli vystreliť aj z tých najväčších technologických lídrov svojej éry. Pamätáte si na tieto ikonické skeče a epizódy?

Presne 19. apríla 1987 sa vôbec po prvý krát objavila na televíznych obrazovkách notoricky disfunkčná, no o to zábavnejšia rodina, ktorú dnes pozná celý svet. Simpsonovci sa svetu najprv predstavili svetu v krátkom skeči, ktorý bol odvysielaný v rámci Show Tracey Ullmanovej. Po troch sezónach sa televízia Fox rozhodla, že si Simpsonovci zaslúžia samostatný seriál.

V priebehu tejto 35-ročnej histórie si Simpsonovci stihli narobiť veľa „nepriateľov“ a to aj z radu technologických firiem a osobností, ktorí to však nepochybne berú s humorom. Napokon, mnohí z nich si v Simpsonovcoch aj sami zahrali, samozrejme po stránke prepožičania hlasu svojim vlastným postavám.

Takúto rolu si v Simpsonovcoch zahral aj Elon Musk, ktorý si zahral v 26. sérii a jej 12. epizóde s názvom „Vynálezca, ktorý spadol z neba“. Elon Musk v tejto epizóde pristane so svojou vesmírnou loďou Dragon 2 na dvore Simpsonovcov a nechcene sa tak pripletie do života tejto žltej rodinky a to najmä Homera, ktorý je preňho nevyčerpateľnou studnicou skvelých nápadov a inovácií.

K Muskovi boli vzhľadom na jeho osobnú účasť v seriáli jeho tvorcovia mierni. Až tak si však servítku pred ústa nebrali v 9. sérii a jej 14. epizóde s názvom Ponorkobus, kde stvárnili Billa Gatesa v čase jeho najväčšieho rastu. Gates v tejto epizóde odkúpi Homerovu spoločnosť Compu-Global-Hyper-Mega-Net a následne zničí všetok majetok jeho firmy, aby mu náhodou nekonkurovala. Ako už asi tušíte, tu si Gates svoju vlastnú postavu nezahral.

Priamej paródii sa opakovane nevyhol ani Steve Jobs a jeho spoločnosť Apple, ktorej bola špeciálne venovaná 7. epizóda „MyPody a sousedi“ 20. série. Vysvetľovať tu kontext snáď ani nemusíme, klip nižšie hovorí sám za seba.

Napadá vám ešte nejaký technologický gigant, ktorý by sa neobjavil v Simpsonovcoch? Nebojte, sarkastickému hľadáčiku jeho scenáristov neunikli ani nepodarené smart okuliare Google Glass, ktoré predbehli svoju dobu.

V novších sériách sa Simpsonovci venujú technológiám a technologickým firmám chtiac-nechtiac čoraz viac a tak nie je úplným prekvapením, že okrem Apple svoju vlastnú epizódu „dostal“ napríklad aj Facebook, okolo ktorého sa nepriamo točí celá 11. epizóda „Asociálna sieť“ 23. série z roku 2012, v ktorej si Líza v snahe nájsť si nových priateľov založí svoju vlastnú sociálnu sieť „SpringFace“.

Zdroj | FOX

Oných priamych či nepriamych narážok na technologické spoločnosti a rôzne vychytávky svojej doby sa nachádzajú v celej 35-ročnej histórii Simpsonovcov nespočetne veľa a mnoho ich ešte v najbližších sériách určite ešte uvidíme.

Pozrite si

Do vesmíru bez rakety? Hypersonické vesmírne delo vystrelí satelit na orbitu

Podľa aktuálnych informácií Simpsonovci neopustia televízne obrazovky minimálne do roku 2023, kedy bude odvysielaná aktuálne objednaná 34. séria. Čo bude ďalej, zatiaľ nie je známe. Myslíme si však, že žltá rodinka sa zatiaľ do televízneho dôchodku v najbližších rokoch určite nechystá.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.