Reklama

Vysnívaný domáci audio systém?

Drahomír Piok

Americká spoločnosť zameraná na audio systémy predstavila úžasný domáci Hi-Fi systém Sonos Play:3. Čo je na ňom také skvelé? Okrem znamenitej technickej vybavenosti má Play:3 aj aplikáciu pre rôzne operačné systémy, ktorá má prednastavených viac než 100 000 internetových rádií a prístup do viacerých hudobných služieb, odkiaľ môže streamovať akúkoľvek muziku. Skrátka získate okamžitý prístup k akejkoľvek hudbe.

Sonos Play:3

Maximálne 16 kusov

Sonos sa už od vzniku spoločnosti, v roku 2002, špecializuje na bezdrôtový digitálny prenos hudby. Model Play:3 je ich posledným výdobytkom. Dizajnovo nevybočujúci Hi-Fi systém má konštrukciu z dreva. Tá ukrýva  jeden výškový a dva stredné reproduktory. Sústava Play:3 môže pozostávať až šestnástich reproduktorov, ktoré budú cez Sonos Bridge navzájom bezdrôtovo prepojené cez Wi-Fi. Bezdrôtové pripojenie je dokonca kompatibilné s akýmkoľvek iným výrobkom Sonos. Každý z reproduktorov ovláda stereo, no napriek tomu sa dajú spárovať aby bol efekt vernejší a kvalitnejší. Play:3 môžete upevniť na stenu alebo položiť na stôl, no reproduktor má vstavaný akcelerometer tak vie, ktorou stranou je otočený a vďaka tomu si automaticky prispôsobí ekvalizér. Žiaľ, podrobné technické parametre firma zatiaľ neuvoľnia, no zvukový výstup je podľa viacerých populárnych serverov výborný. Na zadnej strane je dostupný jeden digitálny ethernetový vstup.

Sonos Play:3

Prístup k tisíckam skladieb

Sonos uvoľňuje zdarma aplikáciu pre Windows, Mac, Android a iOs. No nie je to len obyčajný ovládač. Aplikácia má okamžitý prístup k tisíckam webových rádií a hudbe, ktorá je voľne streamovaná na viacerých webových službách. Vaša domáca knižnica v PC alebo v NASe môže byť ihneď cez Wi-Fi pod vašou kontrolou. Okrem toho môžete každý reproduktor ovládať zvlášť a nastaviť na ktorom má hrať rôzna hudba. Samozrejme, ak by vás touto muzikou niekto otravoval, stále sú na reproduktore hardvérové tlačidlá pre ovládanie hlasitosti alebo jej okamžité stlmenie. Jeho veľkosť je 26,67 x 13,2 x 16 cm a hmotnosť 2,6 kg. Vyberať sa dá z dvoch farebných motívov, bielej a čiernej. Ak by ste si chceli doma osadiť sadu týchto reproduktorov, tak si určite nemilo siahnete do vrecka. Prémiová značka čo-to stojí, tak za jeden kus Sonos Play:3 zaplatíte 300 €.

Sonos Play:3

Foto: Sonos

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.