Reklama

Vyskúšali sme najluxusnejšiu predlžovačku s USB-C od Legrandu

Števo Porubský

Keď sa povie predlžovačka, resp. predlžovací kábel, ako prvé každému napadne klasický biely kábel s tromi, štyrmi či piatimi zásuvkami. Čo ak si ale potrpíte na detaily a takéto čosi sa vám jednoducho do interiéru nehodí?

Legrand má riešenie. Poriadne luxusné riešenie. Nazvali ho Incara Electr’On a ide o azda tú najluxusnejšiu predlžovačku na trhu. A určite jednu z najdrahších.

Obsah pokračuje pod reklamou

Legrand Incara Electr’On je unikát už na prvý pohľad. Nám do redakcie prišla drevená verzia s dvomi zásuvkami. V predaji je aj jednozásuvková verzia s elektrickou zásuvkou, alebo USB-A/USB-C portami. Vlastne aj dvojzásuvková verzia môže byť s USB-A/USB-C portami, ale môžete ju mať aj s dvomi klasickými elektrickými zásuvkami. Tie sú, mimochodom, zarovnané, s integrovaným detským zámkom.

Unikátnosť tejto predlžovačky je však v tom, že si ju môžete personalizovať. Testovaná drevená verzia nie je jediná farebná a materiálová možnosť. V predaji je aj sivá betónová verzia, alebo biela a čierna verzia. Navyše je v predaji aj špeciálny držiak, ktorým sa uchytí podstava na stôl pod 45° uhlom.

Mimochodom, drevo nie je falošné, plastové, ale reálny kus dreva! Už na dotyk to cítiť, ale aj vidieť. A keď zásuvku „rozoberiete“, môžete vidieť ako bolo frézované. Fakt unikátny nápad i realizácia.

Krabičku Incara Electr’On nie je nutné montovať na stojan. Krabička je poriadne ťažká, má až 670 gramov a pogumovanú podstavu. Zo stola tak nemá kam odísť, a to ani z klzkých lakovaných či sklenených. V spodnej časti sú úchyty na spomínaný stojan, ale aj torx skrutka ako poistka zámku.

Každý Incara Electr’On je totiž možné rozobrať – odobrať vrchnú vrstvu, kryt. Stačí kryt mierne pootočiť a uvoľnia sa poistky v rohoch krytu. Nemajte obavu, ani po rozobratí sa neodhalia káble vo vnútri. Incara Electr’On ostáva naďalej plne funkčná, len už nemá pekný zaoblený kryt.

Kryty aj podstavy je možné kupovať samostatne, takže keď vás prestane baviť drevo, alebo vymeníte pracovný stôl za iný, môžete kryt Incara Electr’On zmeniť na bielu či čiernu farbu s menším zaoblením, alebo zvoliť betón.

Zdroj | Legrand

K dispozícii môžete mať jednu či dve 230 V zásuvky, ale aj 15 W USB-C a USB-A porty na nabíjanie mobilných zariadení. Škoda, že v tak masívnej krabičke už Legrand nepoužil výkonnejší zdroj, také USB-C by potešilo aj desiatkach Wattov.

Prívodný kábel tiež nie je obyčajný, je potiahnutý látkou a má až 2,5 m na dĺžku! Legrand Incara Electr’On je tak ideálna aj pre vzdialené zásuvky a elektrinu vám dovedie odkiaľkoľvek. Osobne sa mi veľmi páči práve drevená verzia hlavne tým, že ide o skutočné drevo, nie kus plastu. Nemať v stole už Legrand Incara Disq 80, nechal by som si na stole práve Incaru Electr’On.

Obsah pokračuje pod reklamou

Samostatná základňa Incara Electr’On s jednou 230 V zásuvkou stojí okolo 80 €, dvojzásuvková verzia okolo 100 € a verzia s USB-A a USB-C portami 130 €. V predaji je čierna i biela základňa.

Rámik v čiernej či bielej stojí 15 €, dvojitý 20 €. Betónový rámik začína na 46 €, drevený stojí 65 €. Dvojrámik z betónu vás vyjde zhruba 60 €, drevený 85 €. Lacné to teda nie je, no podobnú predlžovačku len ťažko nájdete u konkurencie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.