Reklama

Vynovený diaľkový ovládač s podsvietenou klávesnicou

Števo Porubský

Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí majú radi poriadnu domácu zábavu z domáceho kina pripojeného k počítaču, určite ste pri hľadaní univerzálneho ovládača natrafili aj na Lenovo Multimedia Remote with Keyboard N5901. Jednoduchý ovládač s QWERTY klávesnicou dovoľoval takmer plnohodnotné ovládanie pripojeného počítača. Mal však muchy…

 Lenovo Multimedia Remote with Keyboard N5902

Práve tieto muchy sa Lenovo rozhodlo odstrániť v druhej generácii ovládača Multimedia Remote with Keyboard N5902, ktorý má matný povrch, takže nepekné odtlačky prstov po celom zariadení sú už minulosťou. Zmizol i Trackball a Lenovo ho nahradil optickým snímačom, ktorý sa tak ľahko neopotrebuje a ani nezašpiní. Pod ním je na rukoväti aj rolovacia dotyková plôška pre rýchlejšie scrolovanie v dokumentoch či na internete. Áno, N5901 nemusíte pripojiť len k domácemu kinu, ale k akémukoľvek počítaču s USB rozhraním. Na komunikáciu používa 2,4 GHz pásmo a dovoľuje ovládať počítač zo vzdialenosti do 10m. Mini USB konektor poteší i notebookárov, nemusíte ho totiž vytiahnuť pri každom prenášaní notebooku, je dostatočne malý, aby nezavadzal.

 Lenovo Multimedia Remote with Keyboard N5902

A ešte jedna pozitívna zmena. Klávesnica je v novom modeli aj podsvietená, takže sa na nej ľahko zorientujete aj v noci pri sledovaní TV. Cenovka je tiež veľmi prijateľná, v prepočte vás bude stáť okolo 40 €. Dostatok energie počas troch mesiacov novinke dodávajú bežné dve AA batérie. Rozmery sú pritom stále prijateľných 123 x 140 x 33 mm a hmotnosť bez batérií je okolo 130 gramov.

 Lenovo Multimedia Remote with Keyboard N5902

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.